Remis na szczycie (relacja)

Po trzymającym w emocjach meczu, w którym jednak zawodniczki obu zespołów nie wystrzegły się błędów Dablex AZS AWFiS Gdańsk zremisował na własnej hali z MKS-em Piotrcovią Piotrków Trybunalski 22:22.

Pierwszą bramkę po rzucie karnym zdobyła Yevgeniya Knoroz i jak się okazało było ostatnie prowadzenie gdańszczanek do...42 minuty, w której swoją bramkę rzuciła Wioletta Serwa. W pierwszej połowie kibice byli świadkami wielu błędów zawodniczek obu drużyn. Chciały one jak najszybciej przeprowadzać swoje akcje i przez to często traciły piłkę. Na pochwałę w tej części gry zasługuje przede wszystkim Agata Wypych, która rzuciła w niej pięć bramek dla Piotrcovii. Szczególnie ważne były bramki zdobyła ona wtedy, gdy na tablicy wyników widniał remis 7:7. Wtedy piotrkowianka rzuciła trzy bramki z rzędu i wyprowadziła zawodniczki gości na trzybramkowe prowadzenie. Ciekawą pierwszą połowę rozgrywała także Katarzyna Koniuszaniec, która jako pierwsza wybiegała do kontrataków i rzuciła cztery bramki w tej części gry. Miała ona dużo więcej szans na zdobycie bramek, lecz kilka razy gubiła się w ataku, lub szczelnie broniąca obrona Piotrcovii jej to po prostu uniemożliwiała.

Gdy pierwszą bramkę w drugiej części gry zdobyła Ewa Dominiak podwyższając na 12:9 wydawało się, że akademiczkom może być bardzo trudno odrobić straty. Ciężar gry na swoje barki wzięła jednak Wioletta Serwa, która szybko rzuciła dwie bramki z rzędu, a w dalszej części drugiej połowy dorzuciła jeszcze cztery. Dodatkowo w ważnych momentach trafiała do bramki Koniuszaniec i szybko gdańszczanki dogoniły rywalki. Pod koniec spotkania na 22:22 rzuciła Karolina Szwed. Piotrkowianki miały piłkę, jednak Gabriela Kornacka rzuciła w słupek i zawodniczki z Gdańska wyszły z kontratakiem mając pół minuty na wyprowadzenie akcji. Nie udało im się to jednak, gdyż piłka została podana w aut i sprawiedliwy remis stał się faktem.

Dablex AZS AWFiS Gdańsk - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 22:22 (9:11)

Dablex AZS AWFiS: Sadowska - Serwa 7, Koniuszaniec 6, Kulwińska 3, Knoroz 2, Wojtas 2, Szwed 1, Kowalewska, Kordunowska, Mielczewska.

Kary: 2x2 minuty

MKS Piotrcovia: Kowalczyk, Skura - Wypych 6, Podrygała 5, Polenz 3, Kornacka 2, Dominiak 2, Barylska 1, Szafnicka 1, Strzałkowska 1, Szczecina 1, Chudzik.

Przebieg spotkania:

I połowa: 1:0, 1:1, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5, 3:6, 4:6, 4:7, 5:7, 6:7, 7:7, 7:8, 7:9, 7:10, 8:10, 8:11, 9:11

II połowa: 9:12, 10:12, 11:12, 11:13, 11:14, 12:14, 13:14, 14:14, 14:15, 15:15, 16:15, 16:16, 17:16, 17:17, 17:18, 17:19, 18:19, 19:19, 19:20, 20:20, 20:21, 21:21, 21:22, 22:22.