KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Intensywne przygotowania chorzowskich szczypiornistek

Już 8. lipca treningi wznowiły szczypiornistki KPR-u Ruch Chorzów. Z pierwszych dziesięciu dni treningów bardzo zadowolony jest nowy szkoleniowiec Ruchu, Zbigniew Wąs.

Tomasz Boryn
Tomasz Boryn

Obecnie zawodniczki trenują dwa razy dziennie. Raz w hali, drugi w zależności od potrzeb na basenie, bieżni bądź siłowni. Niestety pomimo, że hala przy ulicy Dąbrowskiego większość zeszłego sezonu była w remoncie i wydawało się, że tegoroczne przygotowania do nowego sezonu Niebieskie będą mogły przeprowadzić bez zarzutu to jednak chorzowski obiekt znów nie nadaje się do użytku, ponieważ remontowany jest dach. Chorzowianki skazane są na kameralny Kompleks Sportowy "Hajduki", gdzie jednak treningi odbywają się przy asyście wiertarek, ponieważ również w tym obiekcie prowadzony jest remont.

Mimo ciężkich warunków szkoleniowiec Ruchu jest zadowolony z dotychczasowego okresu treningowego. - Tak naprawdę w dalszym ciągu się poznajemy, ale muszę przyznać, że dziewczyny bardzo uczciwie pracują na treningach. Obecnie w zajęciach uczestniczy dwadzieścia zawodniczek, ale na dwa może trzy tygodnie przed rozgrywkami ligowymi wybiorę szesnaście zawodniczek, które będą z większą intensywnością będą przygotowywać się do nowego sezonu - mówi Zdzisław Wąs.

Pierwsze mecze sparingowe Niebieskie mają zaplanowane na 30. lipca. Przeciwnikiem chorzowianek będzie DHC Sokół Poruba Ostrawa, czołowy zespół czesko-słowackiej ligi. Wiadomo też, że Ruch planuje zorganizować kolejną edycję Pucharu Śląska, który miałby się odbywać w dniach 23-24 sierpnia.

Skład Ruchu:
Bramkarki: Monika Wąż, Dominika Montowska, Paulina Kozieł.
Obrotowe: Karolina Jasinowska, Katarzyna Masłowska.
Rozgrywające: Zuzanna Ważna, Kornelia Karwacka, Agnieszka Podrygała, Marlena Lesik, Małgorzata Krzymińska, Agnieszka Pieniowska, Anna Michla, Julita Kempa, Jovana Jovović, Monika Malec, Anna Waloń.
Skrzysłowe: Monika Migała, Katarzyna Sadowska, Joanna Rodak, Natalia Salamon.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×