WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Gaz-System Pogoń z nowym kapitanem

O takim wyborze w zespole Gaz-System Pogoni Szczecin mówiło się już od jakiegoś czasu. Przypieczętowała to rezygnacja Grzegorza Marcinkiana, który najpewniej zakończy sportową karierę.
Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski

Nie tak dawno na naszych łamach informowaliśmy, że decyzję o rezygnacji z dalszej kariery sportowej podjął dotychczasowy kapitan Gaz-System Pogoni Szczecin Grzegorz Marcinkian. Stanowisko, które zwolnił skrzydłowy długo nie pozostało wolne. W głosowaniu wewnętrznym zdecydowanie wygrał Czech Michal Bruna. Doświadczony szczypiornista nie miał żadnych problemów z aklimatyzacją w Szczecinie. Trzeba przyznać, że dobrze radzi sobie także z językiem polskim. Czy to było decydujące, że to właśnie jemu zaufali koledzy z drużyny?

- To jest naturalna kolej rzeczy. Brunek już od jakiegoś czasu był tym liderem. Na początku wiadomo, że ten lider się krystalizuje i nie inaczej było u nas. Potrzeba nam takiej osoby. Nie dziwi mnie więc fakt, że automatycznie został wygrany przez wszystkich naszym kapitanem - podsumował Paweł Biały.

Wybór osoby, która będzie prowadzić zespół na parkiecie i poza nim nie był jedynym. W drużynie postanowiono wybrać także radę, w której znalazło się miejsce dla kolejnych dwóch szczypiornistów gazowników. - Dwóch najstarszych zawodników zostało z kolei wybranych do rady drużyny. Mowa tu o Filipie Kliszczyku i Wojtku Zydroniu. Można powiedzieć, że trzech najstarszych w zespole będzie teraz "ciałem" tej ekipy. Mam nadzieję, że oni nie będą mieli zbyt dużo pracy - rzucił na koniec sternik Pogoni.

Wybór Bruny na kapitana drużyny nikogo nie zaskoczył Wybór Bruny na kapitana drużyny nikogo nie zaskoczył

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×