Turniej w Kwidzynie: Superligowiec znowu górą - relacja z meczu Gaz-System Pogoń Szczecin - Wybrzeże Gdańsk

W drugim spotkaniu Turnieju o Puchar Prezesa MMTS-u Kwidzyn ponownie górą była drużyna z PGNiG Superligi. Szczypiorniści Gaz-System Pogoni pokonali Wybrzeże Gdańsk 25:16.

Michał Gałęzewski

Już od pierwszych minut przeważali szczecinianie, którzy po bramce Pawła Białego w siódmej minucie prowadzili już 4:0. Czterobramkowa przewaga Gaz-System Pogoni szybko jednak stopniała. Podopieczni Rafała Białego nie zdołali zdobyć bramki przez siedem minut, a w tym czasie Pawła Matkowskiego pokonał Krystian Nidzgorski oraz dwukrotnie Łukasz Rogulski, dzięki czemu pierwszoligowiec zdołał doprowadzić do wyniku 5:4. Pod koniec pierwszej części gry znów do głosu doszli wyżej notowani szczypiorniści ze Szczecina, którzy zakończyli tę część gry wynikiem 11:6.

Druga połowa znów rozpoczęła się pod dyktando Pogoni. Gdy dwa razy z rzędu Wojciech Zydroń pokonał Artura Chmielińskiego, na tablicy wyników widniał rezultat 14:6. Przez moment gra się wyrównała, jednak gdy ponownie Gaz-System Pogoń zdobyła cztery bramki z rzędu, szczecinianie wyszli na rekordowe 11-bramkowe prowadzenie. Stopniało ono dopiero w ostatnich minutach. Gdy wydawało się, że Wybrzeże przegra mecz różnicą ośmiu trafień, w ostatniej minucie bramkę z rzutu karnego zdobył Siarhei Shylovich, ustalając wynik meczu na 25:16.

O godzinie 14:00 swój mecz zagra Nielba Wągrowiec z Orlenem Wisłą Płock. Jeszcze w piątek szczecinianie zmierzą się z MMTS-em Kwidzyn, a gdańszczanie zagrają z wicemistrzami Polski z Płocka.

Gaz-System Pogoń Szczecin - Wybrzeże Gdańsk 25:16 (11:6)

Gaz-System Pogoń: Matkowski, Andreev - Shylovich 6, Jedziniak 3, Wardziński 3, Marković 2 (2 min), Bruna 2, Biały 2, Zydroń 2, Walczak 2, Kliszczyk 1, Konitz 1, Gierak 1 oraz Krupa, Zaremba.

Wybrzeże: Głębocki, Chmieliński - Mogielnicki 4 (2 min), Rogulski 4 (2 min), Żak 2, Nidzgorski 2, Strzebiecki 2, Waszkiewicz 1 Abram 1, oraz Kondratiuk, Helman, Sulej, Papaj, Prymlewicz, Rakowski, Nilsson, Piwowarczyk

Kary: Gaz-System Pogoń - 2 min, Wybrzeże - 4 min.

Turniej w Kwidzynie: Pewne zwycięstwo gospodarzy - relacja z meczu MMTS Kwidzyn - Nielba Wągrowiec