Turniej w Kwidzynie: Rzeź niewiniątek - relacja z meczu Nielba Wągrowiec - Gaz-System Pogoń Szczecin

W pierwszym sobotnim meczu Turnieju o Puchar Prezesa MMTS-u Kwidzyn Gaz-System Pogoń Szczecin nie dał najmniejszych szans Nielbie Wągrowiec, pokonując rywali z Wielkopolski 30:12!

Michał Gałęzewski

Po pierwszym dniu w lepszej sytuacji byli szczypiorniści ze Szczecina, którzy mieli na swoim koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Wągrowczanie natomiast byli po dwóch przegranych. Nikt jednak nie spodziewał się tego, że podopieczni Rafała Białego aż tak zdemolują rywali z Wielkopolski.

Po czterech minutach i bramce Bogdana Oliferchuka na tablicy wyników widniał rezultat 1:1, jednak od tego czasu na kwidzyńskiej hali panowała już tylko jedna drużyna - Gaz-System Pogoń Szczecin. Szczypiorniści z PGNiG Superligi zdobyli w ciągu 21 minut aż 13 bramek, tracąc zaledwie trzy rzucone przez Dawida Pietrzkiewicza ! Na początku prym w ataku wiódł Michal Bruna, który trzykrotnie pokonał bramkarza rywali. Później swoje dorzucili inni i na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 4:14.

Na początku drugiej połowy szczypiorniści Nielby Wągrowiec potrafili jeszcze utrzymać dziesięciobramkową przewagę. Z każdą chwilą zaczynali jednak słabnąć i w końcu stracili pięć bramek z rzędu. Duża w tym zasługa Pawła Krupy, który w ciągu ostatnich jedenastu minut pokonał bramkarza Nielby pięciokrotnie. Prowadzenie 26:9 to było jednak jeszcze zbyt mało i pod koniec szczecinianie powiększyli przewagę do osiemnastu bramek, zwyciężając ostatecznie 30:12.

Nielba Wągrowiec - Gaz-System Pogoń Szczecin 12:30 (4:14)

Nielba: Konczewski, Marciniak - Pietrzkiewicz 3, Skrzypczak 2, Krawczyk 2, Obiała 1, Jankiewicz 1, Tarcijonas 1, Biniewski 1 (2 min), Oliferchuk 1 oraz Widziński, Pawlaczyk (2 min), Białaszek, Smoliński.

Gaz-System Pogoń: Andreev, Matkowski - Shilovich 6, Krupa 6, Zydroń 4, Wardziński 4, Bruna 3, Jedziniak 2, Marković 2, Walczak 1, Zaremba 1, Smuniewski 1 oraz Biały, Gierak, Konitz, Kliszczyk.

Kary: Nielba - 4 min, Gaz-System Pogoń - 0 min.

Rzuty karne: Nielba - 0/1, Gaz-System Pogoń - 2/2.