Turniej w Kwidzynie: Starcie faworytów I ligi dla gdańszczan - relacja z meczu Wybrzeże Gdańsk - Nielba Wągrowiec

W meczu dwóch faworytów I ligi grupy A Wybrzeże Gdańsk pokonało Nielbę Wągrowiec 23:21. Było to drugie zwycięstwo gdańszczan w turnieju. Wągrowczanie wyjeżdżają z Kwidzyna z kompletem porażek.

Michał Gałęzewski

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk po zwycięstwie z MMTS-em Kwidzyn poszli za ciosem i wygrali w prestiżowym pojedynku z Nielbą Wągrowiec. Gdańszczanie zakończyli więc turniej z czterema punktami na koncie. Piłkarze ręczni z Wielkopolski przegrali wszystkie mecze, zdobywając zaledwie 79 bramek i tracąc 121.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Obie drużyny starały się grać uważnie w obronie, a w szóstej minucie po dwóch szybkich akcjach i po bramce Michała Krawczyka, na prowadzenie 3:2 wyszli szczypiorniści Nielby. Później wyraźną przewagę uzyskali podopieczni Daniela Waszkiewicza i Damiana Wleklaka, którzy zdobyli pięć bramek w ciągu sześciu minut tracąc zaledwie jedną i po tym jak Ireneusz Żak pokonał Adriana Konczewskiego, prowadzili już 7:4. Wągrowczanie zdołali co prawda wyrównać, ale końcówka pierwszej połowy należała do czerwono-biało-niebieskich, którzy na przerwę schodzili prowadząc 11:9.

Po zmianie stron podopieczni Pawła Nocha wzięli się do odrabiania strat i w końcu dzięki Bartoszowi Biniewskiemu, który w przeciągu jedenastu minut drugiej połowy cztery razy pokonał Sebastiana Sokołowskiego, wyszli na prowadzenie 16:15. W ostatnich minutach gdańszczanie uspokoili grę. Aktywnie na kole w kluczowym momencie zagrał Kamil Strzebiecki, a po bramce Krzysztofa Mogielnickiego gdańszczanie prowadzili w ostatniej minucie już 23:20. Wynik ustalił Mateusz Pacała i mecz zakończył się wynikiem 23:21.

Po spotkaniu prezes Wybrzeża - Zbigniew Trzoska zauważył, że nie stało ono na najwyższym poziomie. - Było widać, że drużyny są zmęczone turniejem. W ataku brakowało dynamiki. Mnie cieszy, że przez większość czasu prowadziliśmy mimo, że wszyscy zawodnicy grali, głównie młodzież. Jak na pierwszy turniej naszą postawę oceniam pozytywnie i mam nadzieję, że później nie będzie gorzej. Wiadomo jednak, że można się spodziewać chwilowego regresu, jak w ubiegłym sezonie po turnieju w Dzierżoniowie - przyznał.

Wybrzeże Gdańsk - Nielba Wągrowiec 23:21 (11:9)

Wybrzeże: Głębocki, Sokołowski - Kondratiuk 5 (2 min), Rogulski 4, Strzebiecki 3, Żak 2, Rakowski 2, Kornecki 2 (2 min), Abram 2, Nilsson 1, Mogielnicki 1 (2 min), Nidzgorski 1 oraz Prymlewicz, Chmieliński, Papaj, Sulej, Helman, Piwowarczyk.

Nielba: Konczewski, Marciniak - Pacała 4, Biniewski 4, Białaszek 4, Oliferchuk 3, Widziński 3, Tarcijonas 2, Krawczyk 1 (4 min) oraz Pawlaczyk (2 min), Pietrzkiewicz, Skrzypczak, Jankiewicz, Obiała, Smoliński.

Kary: Wybrzeże - 6 min, Nielba - 6 min.

Rzuty karne: Wybrzeże - 3/3, Nielba - 1/2.