Memoriał Klempela: Dziurawa obrona Zagłębia, Pogoń gromi

Ostatnie mecze grupy B Memoriału Jerzego Klempela wygrały drużyny Motoru Zaporoże, Pogoni Szczecin i Portowika Jużny. Kolejny raz przegrali szczypiorniści MMTS-u Kwidzyn.

Michał Gałęzewski

Motor Zaporoże to jak dotąd zdecydowanie najlepszy zespół Memoriału Jerzego Klempela. Ukraińcy wygrali wszystkie swoje spotkania i również w meczu z Zagłębiem nie dali szans polskiej drużynie, zdobywając w czterdziestominutowym meczu aż 34 bramki! Co warte podkreślenia, aż dwunastu zaporożan pokonywało bramkarzy lubińskiej drużyny.

Już pierwsza połowa pokazała, że wygrać może tylko jeden zespół. Po dwudziestu minutach podopieczni Siergieja Bebeszko prowadzili aż 20:9. W drugiej połowie trwała świetna passa zaporożan, którzy w 28 minucie prowadzili już 27:12! Do końca spotkania utrzymywało się pewne prowadzenie gości z Ukrainy, którzy ostatecznie wygrali 34:18.

HC Motor Zaporoże - Zagłębie Lubin 34:18 (20:9)

Bramki dla Zagłębia: Przysiek 5, Paluch 3, Wolski 3, Gumiński 2, Rosiek 2, Mitrović 2, Bartczak 1.

Szczypiornistów z Lubina pomściła Gaz-System Pogoń Szczecin, która w przedostatnim meczu rundy zasadniczej rozprawiła się z Meshkovem Brześć, wygrywając 28:14. Pierwsza połowa nie zapowiadała jednak takiego pogromu. Po trzech bramkach z rzędu szczypiornistów z Białorusi, po kwadransie gry na tablicy wyników widniał rezultat 9:7. Później jednak trzy bramki zdobył Wojciech Zydroń, jedną dorzucił Jacek Wardziński i pierwsza część spotkania ostatecznie zakończyła się wynikiem 13:9.

W drugiej połowie podopieczni Rafała Białego mieli kolejną świetną serię, tym razem ośmiu bramek z rzędu. Po niej prowadzili już 24:11 i ostatecznie zwyciężyli 28:14.

Gaz-System Pogoń Szczecin - Meshkov Brześć 28:14 (13:9)

Bramki dla Gaz-System Pogoni: Zydroń 9, Jedziniak 4, Wardziński 3, Walczak 2, Zaremba 2, Smuniewski 2, Shilovich 1, Krupa 1.

W ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej Memoriału Jerzego Klempela, MMTS Kwidzyn przegrał z Portowikiem Jużny. Podopieczni Krzysztofa Kotwickiego spotkanie zaczęli jednak bardzo dobrze i po dziesięciu minutach, gdy bramkę zdobył Michał Daszek  prowadzili 8:6. Pod koniec pierwszej części gry zaczęli jednak dominować zawodnicy z Jużnego i wygrali oni tę część gry 14:13.

W drugiej połowie Portowik kontynuował dobrą passę i po 31 minutach gry prowadził już różnicą pięciu bramek. Ostatecznie MMTS przegrał 22:27.

MMTS Kwidzyn - HC Portowik Jużny 22:27 (13:14)

Bramki dla MMTS-u: Daszek 5, Zadura 4, Sadowski 3, Klinger 3, Łangowski 3, Peret 2, Nogowski 1, Genda 1.