Memoriał Klempela: Wygrana Motoru Zaporoże w wielkim stylu. Pogoń druga

W niedzielne popołudnie rozegrano ostatnie mecze Memoriału Jerzego Klempela. W całym turnieju wygrał Motor Zaporoże, przed Gaz-System Pogonią Szczecin.

Michał Gałęzewski

Na zakończenie zmagań w Memoriale Jerzego Klempela Gaz-System Pogoń Szczecin pokonała SKA Mińsk 20:17 i ostatecznie zajęła drugie miejsce w całym turnieju. Pierwsza połowa pojedynku szczecińsko-mińskiego należała jednak do Białorusinów. Co prawda w 12 minucie po bramce Mateusza Zaremby prowadzili Polacy, jednak cztery kolejne bramki zdobyło SKA i wygrało pierwszą połowę 10:8.

Druga połowa od samego początku była bardzo wyrównana, jednak do 34 minuty ciągle prowadziło SKA. W końcówce podopieczni Rafała Białego zdobyli jednak sześć bramek, a stracili zaledwie jedną i wygrali 20:17. Duży wkład w zwycięstwo miał Michal Bruna, który w ostatnich minutach pięciokrotnie pokonywał bramkarza z Białorusi.

SKA Mińsk - Gaz-System Pogoń Szczecin 17:20 (10:8)

Bramki dla Gaz-System Pogoni: Bruna 5, Krupa 5, Zaremba 4, Jedziniak 2, Walczak 1, Kliszczyk 1, Shilovich 1, Wardziński 1.

W ostatnim meczu dzierżoniowskiego turnieju zmierzyły się drużyny z Puław i z Zaporoża. Lepszy okazał się Motor, który tym samym zakończył turniej z kompletem zwycięstw. Wygrana z puławianami nie była jednak łatwa, gdyż przez cały mecz żaden zespół nie potrafił wyjść na prowadzenie wyższe, niż dwoma bramkami.

Jeszcze w 34 minucie po trafieniu Jana Sobola prowadził zespół z Polski, jednak końcówka należała do Ukraińców. Decydującą o zwycięstwie bramkę w ostatniej minucie spotkania zdobył Inaj Arfitulin.

KS Azoty Puławy - HC Motor Zaporoże 19:20 (10:10)

Bramki dla Azotów: Szyba 7, Babicz 4, Sobol 3, Skrabania 2, Krajewski 2, Tarabochia 1.