Górnik bez emocji, za to z punktami - relacja z meczu Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin

W spotkaniu 2. kolejki PGNiG Superligi Górnik Zabrze pokonał Zagłębie Lubin 34:26. Pomimo dość wysokiego zwycięstwa w szeregach zabrzańskiego zespołu widoczny był jeszcze niewykorzystany potencjał.

Alicja Chrabańska

Autorem bramki otwarcia był jeden z najskuteczniejszych zawodników całego spotkania, Robert Orzechowski. Mimo tego w pierwszych akcjach lepiej wiodło się gościom, którzy, między innymi dzięki niezłej postawie bramkarza Bartosz Dudka, po ośmiu minutach prowadzili 4:2. Zabrzanie chociaż nie pozwalali rywalom na zbudowanie znaczącej przewagi to wyraźnie mieli problem ze złapaniem własnego rytmu i poziomu gry. Gospodarze na wejście na odpowiednie tory potrzebowali kwadransa. Po tym czasie rozpoczęła się ich dobra passa. W przeciągu sześciu minut siedmiokrotnie pokonali golkipera Zagłębia, podczas gdy rywalom nie udało się zmusić Sebastian Suchowicza do wyciągnięcia piłki z siatki ani razu. W efekcie przyjezdni przegrywali już 8:15. W końcówce pierwszej połowy z dobrej strony pokazał się rozgrywający Łukasz Stodtko, autor połowy trafień Górnika w ostatnich dziesięciu minutach przed przerwą. Ostatecznie zabrzański zespół wygrywał po trzydziestu minutach 19:13.

W drugiej odsłonie meczu Górnikom wiodło się zdecydowanie lepiej. Skutecznością imponował Patryk Kuchczyński. To głównie za sprawą jego trafień gospodarze prowadzili w 35. minucie 22:14. W kolejnych akcjach przypomniał o sobie Wojciech Gumiński, dzięki któremu lubinianom udało się zbliżyć do przeciwników na dystans pięciu bramek (23:18). Podopieczni Partica Liljestranda nie prezentowali co prawda wszystkich swoich umiejętności, ale i to wystarczyło, aby utrzymywać bezpieczną przewagę nad ekipą z Lubina. Szczypiornistom pod wodzą Dariusza Bobrka powiodła się próba zmniejszenia straty do czterech bramek. Sił nie wystarczyło im za to na nawiązanie równorzędnej walki w końcówce. Zabrzanie wygrywając 34:26, zainkasowali pierwsze dwa punkty w tym sezonie.

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 34:26 (19:13)