Bundesliga: Polski mecz dla Lisów. 4 bramki Jaszki, dwa trafienia Jureckiego, męczarnie HSV

W niedzielę dokończona została 5. kolejka DKB Handball Bundesligi. W najciekawszym meczu SC Magdeburg z Bartoszem Jureckim w składzie uległ 23:25 Füchse Berlin Bartłomieja Jaszki.

Paweł Nowakowski

W tegorocznych rozgrywkach mocno rozczarowuje HSV Hamburg. Obrońca trofeum Ligi Mistrzów rozpoczął sezon od dwóch porażek, a teraz z trudem wyszarpał komplet punktów w wyjazdowej potyczce z MT Melsungen. Co prawda podopieczni Martina Schwalba do trzydziestej szóstej minuty utrzymywali 2-3 bramkowe prowadzenie, będąc stroną przeważającą, lecz później do głosu głównie za sprawą dobrze dysponowanych Michaela Allendorfa i Malte Schrödera doszli gospodarze - 31:29 (51').

180 sekund przed końcem na tablicy wyników był remis 33:33, lecz finalne minuty należały do HSV. Bramkę z kontry po podaniu Marcusa Cleverly'ego rzucił Torsten Jansen, a triumf hamburczyków równo z syreną przypieczętował Petar Djordjić. Po ciężkim meczu mistrzowie Niemiec z 2011 roku zainkasowali komplet punktów.

Nie przestaje zaskakiwać Bergischer HC. Beniaminek idzie za ciosem i odniósł czwarte zwycięstwo z rzędu! Po pokonaniu HSV Hamburg, VfL Gummersbach, ThSV Eisenach tym razem na rozkładzie znalazł się HSG Wetzlar z Ivano Baliciem i José Javierem Hombradosem w składzie. Szczypiorniści z Bergisher po pięciu kolejkach plasują się na 5. miejscu, gwarantującym występ w europejskich pucharach.

Polskich kibiców najbardziej interesowało starcie SC Magdeburga z Füchse Berlin - w obu zespołach występują bowiem reprezentanci Polski: Bartosz Jurecki i Bartłomiej Jaszka. Wyrównana gra toczyła się do 20. minuty - później na parkiecie dominowały berlińskie Lisy, już do przerwy wypracowując pięciobramkową zaliczkę (13:8). Ekipa ze stolicy Niemiec po zmianie stron poszła za ciosem i systematycznie powiększała prowadzenie, które w 47' wynosiło już osiem trafień - 21:13.

Okazała zaliczka spowodowała jednak mocne rozluźnienie w szeregach zespołu Dagura Sigurdssona. Gladiatorzy z Magdeburga zaczęli zdobywać stracony teren i 180 sekund przed końcem przegrywali już tylko różnicą dwóch bramek! (22:24). Na drodze do wywalczenia choćby punktu stanął im jednak Silvio Heinevetter, w decydujących fragmentach popisując się efektownymi paradami.