Zagłębie i MKS nie zawodzą, emocje w Nowym Sączu (wyniki)

W sobotę szczypiornistki z PGNiG Superligi rozegrały cztery spotkania w ramach 3. kolejki. Pewne zwycięstwa odniosły MKS Lublin i KGHM Metraco Zagłębie Lubin.

Sławomir Bromboszcz

MKS Lublin wysoko pokonał przed własną publicznością Start Elbląg. Końcowy wynik nie odzwierciedla jednak w pełni tego, co działo się na parkiecie. Szczypiornistki Startu w konfrontacji z mistrzem Polski zaprezentowały się z dobrej strony, przez bardzo długi czas tocząc z MKS-em wyrównaną walkę. Dopiero w ostatnim kwadransie lublinianki udowodniły swoją wyższość, punktując podmęczone elblążanki.

Niespodzianki nie było także w Chorzowie, gdzie szczypiornistki miejscowego Ruchu wysoko uległy KGHM Metraco Zagłębiu Lubin. Początek spotkanie należał do Niebieskich, które objęły dwubramkowe prowadzenie. Miedziowe szybko przejęły inicjatywę i już po pierwszych 30 minutach miały na swoim koncie sześciobramkową zaliczkę 17:11. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Miedziowe kontrolowały losy pojedynku, odnosząc zasłużone zwycięstwo.

W najciekawszym sobotnim meczu Olimpia-Beskid Nowy Sącz stoczyła pasjonujący bój z Pogonią Balticą Szczecin. Początek spotkania należał do szczecinianek, który uzyskały skromne prowadzenie. Później gra się wyrównała. W drugiej połowie Olimpia wypracowała trzybramkową przewagę. Zespół z Małopolski nie pozwolił rywalkom wydrzeć sobie zwycięstwa i zapisał na swoim koncie cenne dwa punkty. Agata Cebula aż dziewięć bramek zdobyła z rzutów karnych.

Nadspodziewanie wiele emocji dostarczyło także spotkanie w Olkuszu, gdzie miejscowy beniaminek wysoko zawiesił poprzeczkę faworyzowanej Firmus AZS Politechnice Koszalińskiej. Przez większą część meczu gra toczyła się bramka za bramkę. Dopiero w ostatnim kwadransie Akademiczki zdołały wypracować kilkubramkowe prowadzenie, które zapewniło im zwycięstwo.

MKS Lublin - Start Elbląg 40:32 (19:19)
Najwięcej bramek: dla MKS - Alina Wojtas 10, Małgorzata Majerek i Małgorzata Rola po 6, Marta Gęga 5; dla Startu - Joanna Waga 9, Katarzyna Koniuszaniec 7, Monika Aleksandrowicz 5.

KPR Ruch Chorzów - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 24:29 (11:17)
Najwięcej bramek: dla Ruchu - Marlena Lesik 6, Katarzyna Sadowska 5; dla Zagłębia - Jelena Bader 7, Karolina Semeniuk-Olchawa 6.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Pogoń Baltica Szczecin 27:26 (13:12)
Najwięcej bramek: dla Olimpii-Beskidu - Joanna Gadzina 6, Karolina Płachta 5; dla Pogoni - Agata Cebula 11, Małgorzata Stasiak 5.dla Olimpii-Beskidu - Joanna Gadzina 6, Karolina Płachta 5; dla Pogoni - Agata Cebula 11, Małgorzata Stasiak 5.

SPR Olkusz - Firmus AZS Politechnika Koszalińska 25:30 (13:12) Najwięcej bramek: dla SPR - Alicja Fierka 5, Anita Sikorska 5, Natalia Wicik 4; dla Firmusa AZS -  Monika Odrowska 10, Joanna Załoga 7, Marta Dąbrowska 5.