Pogoń i Politechnika nie zawiodły (wyniki)

Zdjęcie okładkowe artykułu:

W sobotę rozegrano dwa spotkania w ramach 4. kolejki PGNiG Superligi Kobiet. Tym razem obyło się bez niespodzianek, Politechnika oraz Pogoń pokonały swoje rywalki.

Spotkanie w Szczecinie zapowiadało się jako jednostronne widowisko. Początek meczu zdawał się potwierdzać tę tezę. Po 10 minutach gry Pogoń prowadziła z SPR-em Olkusz 9:3. Szczecinianki mogły powiększyć to prowadzenie, jednak chyba zbyt szybko uwierzyły, że rywalki zrezygnują z walki. W efekcie po pierwszych 30 minutach gospodynie prowadził tylko 17:15. W drugiej połowie grała już tylko Pogoń, punktując bezradne rywalki. Mecz zakończył się pogromem beniaminka 41:21.

W Koszalinie rywalem miejscowych Akademiczek był Ruch Chorzów. Oba zespoły rozgrywki rozpoczęły słabo. Politechnika mająca walczyć o medale pod wodzą nowego trenera nie zachwyca. Chorzowianki wszystkie dotychczasowe spotkania przegrały. Zespół z Chorzowa dość nieoczekiwanie bardzo ambitnie rozpoczął pojedynek z faworyzowaną Politechniką, chcąc wykorzystać słabszą postawę rywalek. W pierwszej połowie Ruch dyktował warunki i do szatni zszedł prowadząc 14:12. Po zmianie strony inicjatywę przejęły Akademiczki, które zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść 28:25. Gra Politechniki pozostawia jednak wciąż wiele do życzenia.

Firmus AZS Politechnika Koszalińska - KPR Ruch Chorzów 28:25 (12:14) Najwięcej bramek: dla AZS - Monika Odrowska 7, Marta Dąbrowska i Joanna Załoga po 5, dla Ruchu - Marlena Lesik 8, Zuzanna Ważna 6.

SPR Pogoń Baltica Szczecin - SPR Olkusz 41:21 (17:15)

Najwięcej bramek: dla Pogoni - Agata Cebula 10, Katarzyna Sabała 7, dla SPR - Natalia Wicik 5, Paulina Marszałek i Agata Basiak po 4.