Festiwal rzutowy malborczyków - relacja z meczu Polski Cukier-Pomezania - AZS UKW Bydgoszcz

Szczypiorniści Polskiego Cukru-Pomezanii Malbork rozgromili osłabiony brakiem Szymona Ligarzewskiego AZS UKW Bydgoszcz 48:24, nie dając szans płacącemu frycowe beniaminkowi.

Michał Gałęzewski

Początek spotkania był dosyć wyrównany, gdyż po bramce Miłosza Ruppa, po pięciu minutach było 3:3. W meczu spotkały się jednak zespoły z dwóch przeciwległych biegunów pierwszoligowej tabeli i było to widać na parkiecie. Z minuty na minutę zaczęli odjeżdżać gospodarze, który co chwila notowali serie kilku bramek. Od 24 do 29 minuty zdobyli aż siedem bramek z rzędu, wychodząc na prowadzenie 23:9, aby ostatecznie wygrać pierwszą połowę 24:10.

W meczu nie zagrał podstawowy bramkarz AZS-u UKW, Szymon Ligarzewski i jedyny zawodnik grający tam na tej pozycji - Bartosz Makowski co chwila musiał wyjmować piłkę z bramki. Był to mecz praktycznie bez większej historii, pozbawiony dramaturgii i sportowych emocji.

Trener malborskiej drużyny, Igor Stankiewicz dał pograć wielu zawodnikom w dużym wymiarze czasowym. Aż ośmiu z nich zdobyło ponad cztery bramki, a najskuteczniejszy był Łukasz Cieślak, który siedmiokrotnie pokonał Makowskiego. - Zawsze wychodzimy na parkiet nastawiając się na pełną koncentrację przez całe spotkanie. W sobotę jedynie chwilami jej brakowało. Zdawaliśmy sobie sprawe, że zespół bydgoski nieco, a jak w trakcie meczu się okazało wyraźnie odstaje pod względem sportowym i fizycznym. Nie zamierzaliśmy podchodzić do tego pojedynku na luzie. Potraktowaliśmy go jak ostry trening, przed z całą pewnością trudnym meczem, jaki za tydzień czeka nas w Elblągu - powiedział po spotkaniu trener klubu z Malborka.

Polski Cukier-Pomezania Malbork - AZS UKW Bydgoszcz 48:24 (24:10)

Polski Cukier Pomezania: R.Kądziela, P.Kądziela - Cieślak 7, Czarnecki 6, Boneczko 6, Suwisz 6, Piórkowski 5, Jaszczyński 4, Derdzikowski 4, Baraniak 4, Lipiński 3, Kawczyński 2, Miedziński 1 oraz Babicki, Hanis.
Kary: 8 min.
Karne: 0/1.

AZS UKW: Makowski - Matlach 6, Andrzejewski 4, Żochowski 4, Rupp 3, Nawrocki 2, Wojdak 2, Orędowicz 1, Zakrzewski 1, Łuszczarz 1 oraz Burczyński, Kłoś, Kowalczyk, Zaborowski, Siekacz.
Kary: 10 min.
Karne: 3/3.

Kary: Polski Cukier Pomezania: 8 min. (Miedziński 4 min., Hanis 2 min., Baraniak 2 min.), AZS UKW: 10 min. (Burczyński 2 min., Nawrocki 2 min., Orędowicz 2 min., Zaborowski 2 min., Wojdak 2 min.).
Sędziowie: Kowalewski - Radzka.