Beniaminek postawił opór - relacja z meczu SPR Chrobry Głogów - KPR Legionowo

W spotkaniu 4. kolejki męskiej PGNiG Superligi SPR Chrobry Głogów przed własną publicznością zwyciężył zespół beniaminka KPR Legionowo i zapisał na swoim koncie drugi komplet punktów w tym sezonie.

Sabina Szydłowska

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania miała miejsc miła uroczystość. Przedstawiciele klubu SPR-u oraz kibice wręczyli upominki obecnemu trenerowi KPR-u Jarosławowi Cieślikowskiemu, który w przeszłości prowadził zespół z Głogowa i wywalczył z nim wicemistrzostwo Polski oraz Sebastianowi Zaporze, jeszcze w poprzednich rozgrywkach reprezentującemu barwy Chrobrego.

Po wygranej na trudnym terenie w Mielcu, głogowianie przed własną publicznością w starciu z beniaminkiem z Legionowa mieli pójść za ciosem i zainkasować kolejny komplet punktów. Już pierwsze minuty pokazały jednak, iż o takie wcale nie będzie tak łatwo. Pojedynek w hali im. Ryszarda Matuszaka zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście, którzy szybko wyszli na prowadzenie 2:0. Gospodarze jednak już kilka chwil później zdołali doprowadzić do wyrównania 3:3. Przez kilka najbliższych minut gra toczyła się bramka za bramkę. Dopiero w 17. minucie miejscowym udało się kilkukrotnie z rzędu pokonać golkipera rywali i wypracować sobie przewagę bramkową, której, jak się później okazało, nie oddali już do końca. Na przerwę drużyny zeszły do szatni przy wyniku 16:12 dla gospodarzy.

Po zmianie stron głogowianie nie potrafili całkowicie przejąć inicjatywy na parkiecie. Podopieczni Krzysztofa Przybylskiego momentami mieli spore problemy w ofensywie, grali chaotycznie i oddawali wiele nieskutecznych rzutów, co poskutkowało tym, iż 5 bramek przewagi nad rywalem, to wszystko na co było ich stać tego dnia (40 min. 20:15). Goście do końca walczyli o jak najkorzystniejszy rezultat, jednak nie zdołali
dognić gospodarzy. W efekcie mecz zakończył się wynikiem 25:22 dla Chrobrego, który odniósł drugie zwycięstwo w sezonie, co pozwoliło mu po czterech seriach spotkań uplasować się na piątej pozycji ligowego zestawienia.

Na wyróżnienie w głogowskiej ekipie zasłużył Anton Prakapenia, zdobywca 8 trafień oraz mający na swoim koncie wiele udanych interwencji w bramce Rafał Stachera. W szerach zespołu z Mazowsza brylował Witalij Titow, który wpisując się na listę strzelców aż 11 razy zdobył połowę bramek całej drużyny KPR-u w sobotnim meczu. Obaj zawodnicy popisali się również stuprocentowa skutecznością w egzekwowaniu rzutów karnych.

SPR Chrobry Głogów - KPR Legionowo 25:22 (16:12)