Polonia poległa w Kościerzynie, Sambor gromi - podsumowanie 3. kolejki I ligi kobiet

W weekend po raz trzeci w tym sezonie na parkiety wybiegły szczypiornistki z I ligi. W najciekawszym meczu zespół UKS PCM Kościerzyna pokonał Polonię Kępno.

Sławomir Bromboszcz

Aussie Sylex Sambor Tczew wciąż nie ma sobie równych na pierwszoligowych parkietach. Lider rozgrywek tym razem udzielił lekcji szczypiorniaka młodym zawodniczkom SMS-u Płock. Spadkowicz z PGNiG Superligi zapisał na swoim koncie trzecie efektowne zwycięstwo i pewnie zmierza po awans. W spotkaniu drużyn walczących o utrzymanie beniaminkowie z Kobierzyc i Nowego Sącza podzielili się punktami.

W najciekawszym spotkaniu 3. kolejki zespół UKS PCM Kościerzyna pokonał Polonię Kępno. W minionym sezonie pojedynki tych drużyn dostarczyły sporo emocji, nie inaczej było i tym razem. W pierwszej połowie ton rywalizacji nadawała Polonia. Po zmian stron role się odwróciły i to zespół z Kościerzyny rządził na parkiecie, odnosząc wysokie nadspodziewanie zwycięstwo. Szczypiornistki UKS zrehabilitowały się za ostatnią porażkę w Nowym Sączu.

Wciąż niepokonane na pierwszoligowych parkietach pozostają szczypiornistki AZS AWF Warszawa. Tym razem Akademiczki komplet punktów wywalczyły w Obornikach, choć miejscowa Sparta bardzo wysoko zawiesiła poprzeczkę rywalom ze stolicy. Sparta doznała już drugiej porażki w sezonie.

Na pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach wciąż czeka Słupia Słupsk. Tym razem szczypiornistki z Pomorza musiały uznać wyższość Jutrzenki Płock. Postawa słupszczanek w pierwszych meczach sezonu to spore rozczarowanie. Pozytywnie zaskakują natomiast Akademiczki z Lublina. Tym razem piłkarki ręczne z Lubelszczyzny pokonały na wyjeździe Tor Dobrzeń Wielki, choć pierwsza połowa wskazywała na wygraną gospodyń. Po przerwie Akademiczki zaprezentowały się dużo lepiej i odniosły efektowne zwycięstwo.

3. kolejka MMKS Jutrzenka Płock - MKS Słupia Słupsk 38:31 (16:14) SKF KPR Sparta Oborniki - AZS-AWF Warszawa 26:27 (10:13) Tor Dobrzeń Wielki - MKS AZS UMCS Lublin 17:27 (11:10) Aussie Sylex Sambor Tczew - SMS ZPRP Płock 34:21 (17:14) UKS PCM Kościerzyna - KKS Polonia Kępno 27:17 (8:9) KPR Kobierzyce - Dwójka Profil Nowy Sącz 26:26 (12:15)