Sześć bramek pogrążyło Vetrex - relacja z meczu MKS Poznań - Vetrex Sokół Kościerzyna

W meczu 4. kolejki I ligi mężczyzn zawodnicy MKS-u Poznań okazali się lepsi od drużyny Vetrexu Sokół Kościerzyna 29:28. Bardzo duży udział w wygranej miał Maciej Tokaj.

Michał Halski

W mecz zdecydowanie lepiej weszli goście, którzy po bramkach Michała Janusiewicza, Pawła Kuczyńskiego i Łukasza Szali prowadzili w 9. minucie 4:1. W szeregach MKS-u Poznań było widać dużo niepokoju w grze, obrona nie funkcjonowała tak jak powinna. Do tego dochoiakom zbliżyć się do rywaldził błędy indywidualne, które nie pozwalały poznana. Widząc całą sytuacje o czas poprosił Doman Leitgeber. Jego podopieczni z czasem zaczęli lepiej grać i doprowadzili do remisu 5:5 w 14. minucie po bramce Bartosza Przedpełskiego. Mecz był do końca pierwszej połowy bardzo wyrównany, wynik cały czas oscylował wokół remisu. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi. W drużynie z Kościerzyny z dobrej strony pokazywał się bramkarz Maciej Pieńczewski.

Druga połowa miała bardzo podobny przebieg do pierwszej. Większość czasu na prowadzeniu byli podopieczni Bartłomieja Peplińskiego. Dobre zawody rozgrywał Pieńczewski oraz Janusiewicz i Kuczyński, którzy nie mieli problemów ze zdobywaniem bramek. Po drugiej stronie parkietu kilkoma ładnymi indywidualnymi akcjami popisał się Maciej Tokaj, kilka ważnych bramek rzucił Przedpełski i Rafał Niedzielski. Do 54. minuty Vetrex był na prowadzeniu, sytuację zmieniła decyzja trenera poznaniaków, który wprowadził obronę sam na sam.

Spowodowało to nieład i chaos w poczynaniach gości, którzy ostatnią swoją bramkę rzucili na cztery minuty przed końcową syreną. Był to chyba najgorszy ich okres w całym meczu, mnóstwo strat, co skrupulatnie wykorzystał MKS. Poznaniacy zdobyli sześć bramek z rzędu obejmując prowadzenie w 59. minucie po bramce Daniela Bartłomiejczyka. Goście na 12. sekund przed końcową syreną mieli jeszcze szanse na wyrównanie ale ostatecznie przestrzelili ważny rzut. Beniaminek dzięki zwycięstwu ma już sześć punktów na koncie i oddala się od strefy spadkowej.

MKS Poznań - Vetrex Sokół Kościerzyna 29:28 (12:15)

MKS: Zarzycki, Sobota, Badowski - Tokaj 8, Przedpełski 6, Niedzielski 5, Bartłomiejczyk 5, Komisarek 3, Szczukocki 1, Kasperczak J. 1, Pochopień, Niedzielak.
Kary: 2 min.

Vetrex: Kasperek, Pieńczewski - Janusiewicz 11, Lisiewicz 7, Ringlewski 3, Gryczka 2, Szala 2, Kuczyński 2, Bronk, Piechowski.
Kary: 10 min.

Kary: MKS - 2 min. (Pochopień - 2 min.); Vetrex - 10 min. (Kuczyński, Lisiewicz - po 4 min., Czaja - 2 min.)

Sędziowali: Habierski - Skrobak.