Niespodzianka w Chorzowie, thriller dla KPR-u (wyniki)

W środę 7. kolejkę spotkań zainaugurowały szczypiornistki z PGNiG Superligi. Emocji oraz niespodzianek nie brakowało. Udany debiut na ławce trenerskiej Ruchu zaliczył Michał Pastuszko.

Sławomir Bromboszcz

Słabe wyniki oraz fatalna gra spowodowały zmianę na trenerskiej ławce Ruchu Chorzów. W środę drużynę Niebieskich po raz pierwszy poprowadził Michał Pastuszko, dotychczasowy asystent trenera Zdzisława Wąsa, który po serii sześciu porażek podał się do dymisji. Efekt nowej miotły zadziałał błyskawicznie. Spotkanie lepiej rozpoczęły zawodniczki Startu Elbląg, które wypracowały dwubramkowe prowadzenie. Później jednak inicjatywę przejęły chorzowianki, które po pierwszej połowie prowadziły 13:10. W drugiej części spotkania Ruch utrzymywał skromną przewagę i odniósł niespodziewane zwycięstwo 23:21.

Wiele emocji dostarczyło także spotkanie w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie zmierzyły się drużyny walczące o utrzymanie. Miejscowa Piotrcovia przez większą część meczu prowadziła z KPR-em Jelenia Góra. Pierwszą połowę gospodynie wygrały 13:10. W ostatnim kwadransie spotkania gra się wyrównana. W decydujących momentach więcej zimnej krwi zachowały jeleniogórzanki, które po trafieniu Marioli Wiertelak zwyciężyły 26:25

Do interesującego spotkania doszło w Lubinie, gdzie zmierzyli się medaliści z poprzedniego sezonu - KGHM Metraco Zagłębie Lubin i Firmus AZS Politechnika Koszalińska. W pierwszym kwadransie inicjatywę posiadały Miedziowe, które wypracowały trzybramkowe prowadzenie 8:5. W drugiej części pierwszej połowy lepiej spisywały się Akademiczki, które odrobiły straty 13:13. Po zmianie stron podopieczne Bożeny Karkut ponowni szybko wypracowały trzybramkowe prowadzenie i kontrolowały losy pojedynku. Zagłębie zwyciężyło 26:20.

W szlagierowym spotkaniu 7. kolejki Vistal Gdynia pokonał przed własną publicznością Pogoń Baltica Szczecin. Mecz rozpoczął się po myśli gdynianek, które szybko objęły wysokie prowadzenie 5:1. Piłkarki ręczne ze Szczecina zdołały odrobić straty 5:5, jednak Vistal ponownie wypracował kilkubramkowe prowadzenie. Podopieczne Adriana Struzika starały się zniwelować straty, jednak miały po swojej stronie mniej atutów. Vistal odniósł cenne zwycięstwo 23:20.

KPR Ruch Chorzów - Start Elbląg 23:21 (13:10)
Najwięcej bramek: dla Ruchu - Zuzanna Ważna 5, Agnieszka Podgrygała, Marlena Lesik i Katarzyna Sadowska po 4; dla Startu - Joanna Waga, Agnieszka Wolska i Kinga Grzyb po 5.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - KPR Jelenia Góra 25:26 (13:10)
Najwięcej bramek: dla Piotrcovii - Agata Wypych 9, Katarzyna Piecaba 5; dla KPR - Beata Skalska 7, Lidia Żakowska 6.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Firmus AZS Politechnika Koszalińska 26:20 (12:12)
Najwięcej bramek: dla KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Joanna Obrusiewicz 7, Karolina Semeniuk 5, Agnieszka Jochymek 4; dla Firmus AZS Politechnika Koszalińska - Joanna Załoga 7, Aleksandra Kobyłecka 4.

Vistal Gdynia - SPR Pogoń Baltica Szczecin 23:20 (13:11) Najwięcej bramek: dla Vistalu - Maria Loredana Matyka i Jessica Quintino po 6, Iwona Niedźwiedź 5; dla Pogoni - Agata Cebula 7, Stefka Agova 5, Monika Głowińska 3.