Odrodzenie beniaminka - relacja z meczu KPR Legionowo - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

KPR Legionowo po pełnym nerwów meczu pokonał na własnym parkiecie Piotrkowianina Piotrków Trybunalski i najbliższe trzy tygodnie spędzi w tabeli nad strefą spadkową.

Kamil Kołsut

Sobotnia konfrontacja dla obu ekip miał ogromne znaczenie, po sześciu meczach gospodarze zgromadzili bowiem na swoim koncie dwa, a przyjezdni ledwie jeden punkt. Piotrkowianin na starcie sezonu zremisował z Zagłębiem Lubin, podopieczni Jarosława Cieślikowskiego i Marcina Smolarczyka pokonali z kolei MMTS Kwidzyn.

Ciężar gatunkowy starcia jedenastej i dwunastej drużyny ligowej tabeli sprawił, że obie ekipy spotkanie rozpoczęły bardzo nerwowo. Na parkiecie mnożyły się indywidualne błędy oraz proste straty, a swoje do wyniku dokładali bramkarze. Sebastian Zapora już na starcie meczu w sytuacji sam na sam potrafił zatrzymać Wojciecha Trojanowskiego, Michał Bałwas z kolei w ciągu pierwszych dziesięciu minut aż trzy razy przegrywał pojedynki z Piotrem Nerem.

Golkiper Piotrkowianina szybko wyrósł na jedną z czołowych postaci wieczoru. Ner między słupkami dwoił się i troił, zatrzymując zarówno legionowskich skrzydłowych, jak i zawodników drugiej linii, znakomitą grę podsumowując obronieniem rzutu karnego wykonywanego przez Pawła Albina. To głównie dzięki niemu oraz szczelnej linii defensywnej legionowianie w pierwszej połowie rzucili tylko dziewięć bramek z gry, na przerwę schodząc z dwoma trafieniami straty do gości.

Drugą połowę gospodarze rozpoczęli znakomicie, w ciągu kilku minut doprowadzając do wyrównania. W skutecznym pościgu pomogła im ostra gra rywali oraz brak pobłażliwości sędziowskiej dwójki, która wykluczenia obu stronom rozdawała często i chętnie, nie do końca wytrzymując presję meczu.

W pewnym momencie na parkiecie pięciu legionowian walczyło z trzema rywalami, dzięki czemu w krótkim czasie od remisu byli oni w stanie doprowadzić do wyniku 19:16. Liderami KPR-u byli Zapora, Albin oraz wracający na parkiet po kontuzji Michał Prątnicki, w grze gości prym wiedli z kolei Trojanowski, Ner oraz Marcin Tórz.

Mecz, w pierwszej połowie pełen błędów i strat, po przerwie momentami przypominał beztroską wymianę ciosów. Na dziesięć minut przed finałową syreną dwie bramki więcej na swoim koncie miał KPR, goście nie spuszczali jednak głów, z całych sił walcząc o odwrócenie losów meczu. Kiedy po dwóch świetnych interwencjach Zapory do stanu 30:26 doprowadził Mateusz Szmulik było już jednak wiadomo, że Kiper do wyrównania potrzebować będzie cudu. Taki w Arenie Legionowo się nie zdarzył i dwa punkty padły łupem beniaminka.

KPR Legionowo - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 33:31 (12:14)

KPR: Zapora, Szałkucki - Albin 7/2, Titow 6/2, Ciok 6, Dzieniszewski 2, Kasprzak, Pomiankiewicz, Bałwas 2, Wuszter 2, Prątnicki 5, Szmulik 2, Milewski 1.