Porażająca druga połowa gospodarzy - relacja z meczu Polski Cukier-Pomezania Malbork - SMS Gdańsk

Polski Cukier-Pomezania Malbork dzięki znakomitej grze w drugiej połowie pokonała SMS ZPRP Gdańsk 35:21. Podopieczni Igora Stankiewicza w 30 minucie spotkania włączyli piąty bieg.

Michał Gałęzewski

Przed środowym spotkaniem, obie drużyny miały na swoim koncie po trzy zwycięstwa i dwie porażki. Gospodarze już w pierwszych minutach grali bardzo dobrze i po bramce Marka Boneczki wyszli w ósmej minucie na prowadzenie 7:3. W końcu jednak SMS wszedł do gry. W krótkim czasie trzy bramki zdobył Ignacy Bąk, który został powołany przez Michaela Bieglera na zgrupowanie reprezentacji Polski, a po celnym rzucie Krzysztofa Czarneckiego, podopieczni Dariusza Tomaszewskiego doprowadzili do remisu!

W ostatniej minucie pierwszej połowy po celnym rzucie karnym wykonanym przez Marcina Szopę, SMS wyszedł na pierwsze - i jak się później okazało ostatnie - prowadzenie w tym spotkaniu. Później na boisku istniała już tylko Pomezania. - Według mnie, zadecydował o tym brak skuteczności w ataku oraz słaba gra w obronie - uważa Ignacy Bąk.

SMS od 30 do 52 minuty zdobył bowiem zaledwie dwie bramki, tracąc w tym czasie aż osiemnaście. W międzyczasie gospodarze mieli nawet serię dziesięciu bramek zdobytych z rzędu, dzięki czemu po rzucie Wojciecha Lipińskiego malborczycy prowadzili 32:17, aby ostatecznie wygrać 35:21. - Była to sroga lekcja dla uczniów z Gdańska. Nasi zawodnicy szczególnie dobrze grali w drugiej połowie. Byli szczelni w obronie i wyśmienicie spisywał się Radosław Kądziela, który obronił trzy rzuty karne i kilkanaście razy skutecznie interweniował po rzutach w akcji. Graliśmy też skutecznie w ataku, a rywale opadali z sił. Dzięki temu a także po odpowiedniej skuteczności strzeleckiej i opadających z sił rywali, malborczycy wymierzyli najniższą możliwą karę i srogą lekcję dla gdańskiej młodzieży - podsumował Tomasz Grabowski, kierownik klubu z Malborka.

Polski Cukier-Pomezania Malbork - SMS ZPRP Gdańsk 35:21 (15:15)

Polski Cukier-Pomezania: R.Kądziela, Sibiga - Cielątkowski 7, Cieślak 5, Kawczyński 4, Suwisz 3, Piórkowski 3, Derdzikowski 3, Lipiński 2, Baraniak 2, Babicki 2, Walasek 2, Hanis 1, Boneczko 1 oraz Miedziński, Czarnecki.
Kary: 2 min.
Rzuty karne: 2/4.

SMS ZPRP: Glabik, Dyszer - Bąk 6, Szopa 5, Gąsiorek 2, Czarnecki 2, Grzegorek 2, Pedryc 1, Brukwicki 1, Mrozowicz 1, Chyła 1 oraz Potoczny, Gasin, Kowalczyk.
Rzuty karne: 1/5.

Kary: Polski Cukier-Pomezania - 2 min. (Kawczyński 2 min.), SMS ZPRP - 2 min. (Bąk 2 min.).
Sędziowie: Chmielecki, Sulej.