Zagłębie zatrzymane w Szczecinie, Start i Olimpia zwycięskie (wyniki)

W niedzielę szczypiornistki z PGNiG Superligi dokończyły 8. kolejkę. Najwięcej emocji dostarczył mecz w Szczecinie, gdzie zespoły podzieliły się punktami. Pewne zwycięstwa odniosły Start i Olimpia.

Sławomir Bromboszcz

W najciekawszym spotkaniu kolejki piłkarki ręczne Pogoni Baltica Szczecin zremisowały przed własną publicznością z KGHM Metraco Zagłębiem Lubin. Na parkiecie przez większą część pojedynku rządziły podopieczne Bożeny Karkut, które prowadziły nawet różnicą czterech bramek. W ostatnich 10 minutach gra się jednak wyrównała. Już po regulaminowym czasie gry z rzutu karnego bramkę na wagę remisu zdobyła Monika Stachowska. Miedziowe nie wykorzystały szansy awansu na fotel lidera.

Powoli w ligowej klasyfikacji pnie się Start Elbląg. Początek spotkania z Piotrcovią Piotrków Tryb. nie wskazywał jednak na wysokie zwycięstwo podopiecznych Antoniego Pareckiego. Szczypiornistki Piotrcovii po kwadransie gry prowadziły 8:6. Start szybko opanował sytuację na parkiecie i do szatni zeszły z zaliczką trzech trafień. W drugiej połowie elblążanki kontrolowały losy pojedynku i odniosły pewne zwycięstwo 30:23.

W Nowym Sączu spotkały się drużyny walczące o utrzymanie - Olimpia-Beskid i SPR Olkusz. Na parkiecie, pomimo niewielkiej liczby punktów dzielących w tabeli zespoły, widoczna była różnica klas. Już po 20 minutach Góralki prowadziły 11:4. Liderką zespołu z Nowego Sącza była Katarina Dubajova, autorka 11 bramek. Olimpia-Beskid wygrała różnicą aż szesnastu trafień i zrobiła kolejny krok w kierunku awansu do fazy play-off.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz - SPR Olkusz 36:20 (17:8)
Najwięcej bramek: dla Olimpii - Katarina Dubajova 11, Kamila Szczecina 7; dla SPR - Paulina Marszałek 8, Paula Przytuła 6.

SPR Pogoń Baltica Szczecin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 29:29 (12:15)
Najwięcej bramek: dla Pogoni - Monika Stachowska 8, Patrycja Królikowska 5, Monika Stasiak 5; dla Zagłębia - Joanna Obrusiewicz 10, Karolina Semeniuk-Olchawa 6, Anna Pałgan 4

Start Elbląg - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:23 (16:13) Najwięcej bramek: dla Startu - Kinga Grzyb 10, Monika Aleksandrowicz 7, Joanna Waga 4; dla Piotrcovii - Agata Wypych 12, Aleksandra Mielczewska, Paulina Cieślak i Anna Szafnicka po 2.