Puchar Polski: Dreszczowiec w Płocku, Borysławska bohaterką - relacja z meczu Jutrzenka Płock - AZS AWF Warszawa

Jutrzenka Płock pokonała po dogrywce AZS AWF Warszawę 32:30 w meczu Pucharu Polski. Bohaterką była Martyna Borysławska, zdobywczyni trzynastu bramek, w tym czterech w doliczonym czasie gry.

Michał Gałęzewski

W spotkaniu Pucharu Polski zmierzyły się dwie drużyny z Mazowsza, które obecnie zajmują trzecie i czwarte miejsce w tabeli I ligi. Od początku minimalną przewagę wypracowały sobie warszawianki, które po trzynastu minutach i dwóch bramkach z rzędu zdobytych przez Bożenę Kwiatkowską, prowadziły 6:3. Do końca pierwszej części spotkania podopieczne Pawła Kapuścińskiego utrzymywały minimalne prowadzenie i ostatecznie po rzucie Pauliny Pawłowskiej zeszły na przerwę prowadząc 13:12.

Od początku drugiej połowy skuteczna była Agnieszka Lewandowska i akademiczki z Warszawy w 40. minucie prowadziły już 19:14. W tym momencie jednak do gdy wróciły płocczanki, które mozolnie odrabiały stratę, aby po trafieniu Patrycji Gieras i dwóch bramkach Martyny Borysławskiej, na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry wyjść na prowadzenie 27:26. W ostatniej minucie swoją dziesiątą bramkę w meczu zdobyła jednak Lewandowska i do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka.

W niej pod bramką rywalek szalała Borysławska, która tylko podczas dogrywki zdobyła cztery bramki, a w ciągu ostatnich 17 minut aż osiem! Ostatecznie Jutrzenka pokonała AZS AWF 32:30 i awansowała do kolejnej rundy. - Spotkały się dwa równorzędne zespoły, które nieprzypadkowo sąsiadują w tabeli I ligi. Chwała moim zawodniczkom, że w końcówce spotkania potrafiły podnieść się i odrobić pięć bramek. Mogliśmy jeszcze ten mecz rozstrzygnąć w regulaminowym czasie gry, niestety w ostatnich sekundach zabrakło skuteczności. W dogrywce dzięki dobrej grze w obronie i szybkim kontratakom drużyna wypracowała dwubramkową przewagę, którą udało się utrzymać do końca meczu - podsumował Jarosław Stawicki, trener klubu z Płocka.

Jutrzenka Płock - AZS AWF Warszawa 32:30 (12:13, 27:27)

Jutrzenka: Dobrowolska, Odrębalska - Borysławska 13, Gieras 6, Charzyńska 4, Mokrzka 3, Pawłowska 3, Jasińska 1, Waszkiewicz 1, Rędzińska 1 oraz Dyszkiewicz.
Kary: 10 min.
Rzuty karne: 1/1.

AZS AWF: Kordowiecka, Stępniak, Zamęcka - Lewandowska 10, Pawłowska 8, Mazurek 5, Kwiatkowska 3, Pożoga 2, Młynarska 1, Osińska 1 oraz Zięba, Gutowska.
Kary: 8 min.
Rzuty karne: 4/4.

Kary: Jutrzenka - 10 min. (Charzyńska 6 min. (cz.k.), Waszkiewicz 4 min.), AZS AWF - 8 min. (Pożoga 4 min., Kwiatkowska 2 min. (cz.k.), Osińska 2 min.
Sędziowie: D.Mroczkowski, J.Mroczkowski.