Kolejna wygrana Kaszubek - relacja z meczu UKS PCM Kościerzyna - Jutrzenka Płock

W meczu czołowych drużyn I ligi kobiet, UKS PCM Kościerzyna nie dał szans Jutrzence Płock. W hali przy ulicy Sikorskiego podopieczne Dariusza Męczykowskiego wygrały 30:22.

Michał Gałęzewski

Drużyny z Kościerzyny i z Płocka przed siódmą kolejką miały bardzo dobry bilans - szczypiornistki z Kaszub miały na swoim koncie pięć zwycięstw i porażkę, a zawodniczki z Mazowsza cztery wygrane i jedną przegraną. Bezpośrednie starcie czołowych drużyn I ligi zapowiadało się więc wyśmienicie.

Od pierwszych minut przewagę zbudowały gospodynie, które po kwadransie gry, gdy bramkę z rzutu karnego zdobyła Joanna Klin prowadziły 7:3. W zespole prowadzonym przez Jarosława Stawickiego, bardzo dobrze w ataku grały jednak Karolina Mokrzka i Martyna Borysławska, dzięki czemu już trzy minuty później płocczanki przegrywały różnicą zaledwie jednej bramki i trzymały dystans do końcówki pierwszej połowy. Tuż przed przerwą Kaszubki zdobyły jednak cztery bramki z rzędu i na drugą połowę schodziły przy czterobramkowym prowadzeniu.

Gdy po zmianie stron ponownie UKS PCM zdobył cztery bramki z rzędu i po bramce Weroniki Sus prowadził 18:10 wydawało się, że może być już po meczu. Podobnym wyczynem popisała się jednak Jutrzenka. Po celnym rzucie Aleksandry Redzińskiej płocczanki prowadziły różnicą czterech bramek. Później zmniejszyły stratę nawet do trzech trafień, jednak końcówka należała do gospodyń z Kościerzyny.

Ostatecznie UKS PCM wygrał 30:22 i awansował na pierwsze miejsce w lidze. - Było to kolejne świetne spotkanie w wykonaniu naszego zespołu. Bardzo dobra postawa w obronie i niegorsza w ofensywie spowodowały, że moglismy świętować zdobycie kolejnych dwów punktów po konfrontacji z niewygodnym rywalem. Nasza radość jest tym większa, że możemy cieszyć się z awansu na pierwsze miejsce w tabeli. Podchodzimy do tego oczywiście bez nadmiernych emocji, bo do końca rozgrywek jeszcze bardzo długa droga - powiedział Marcin Modrzejewski, dyrektor klubu z Kościerzyny.

UKS PCM Kościerzyna - Jutrzenka Płock 30:22 (14:10)

UKS PCM: D.Brzezińska, Perłowska - Kozłowska 7, Gutkowska 7, Klin 5, N.Brzezińska 5, Sus 2, Rybakowska 1, Bulkowska 1, Siekańska 1, Leśniak 1 oraz Szprengier, Konefiak, Wójcik.
Kary: 6 min.
Rzuty karne: 3/3.

Jutrzenka: Dobrowolska, Odrębalska - Borysławska 8, Mokrzka 7, Rędzińska 2, Waszkiewicz 2, Gieras 2, Krysiak 1 oraz Dyszkiewicz, Charzyńska.
Kary: 0 min.