Wojskowi zaszaleli w drugiej połowie - relacja z meczu SMS ZPRP Gdańsk - WKS Grunwald Poznań

Mimo że jeszcze na początku drugiej części gry SMS ZPRP Gdańsk prowadził różnicą pięciu bramek, WKS Grunwald odniósł bardzo cenne zwycięstwo w Gdańsku, wygrywając 35:29.

Michał Gałęzewski

Oba zespoły nie radzą sobie najlepiej w tegorocznych rozgrywkach. SMS ZPRP po niezłym początku sezonu zaczął przegrywać kolejne mecze, natomiast WKS Grunwald przed spotkaniem w Gdańsku miał na swoim koncie zaledwie jedno zwycięstwo. Faworytami sobotniego spotkania z pewnością byli młodzi licealiści z Gdańska, którzy w od początku grali zgodnie z przewidywaniami.

W jedenastej minucie meczu po trzeciej już tego dnia bramce zdobytej przez Pawła Gąsiorka, podopieczni Dariusza Tomaszewskiego prowadzili 8:3. Gospodarze utrzymali pięciobramkową przewagę do osiemnastej minuty, gdy bramkarza rywali pokonał powołany niedawno do pierwszej kadry Polski Ignacy Bąk. Pod koniec pierwszej części spotkania Grunwald zdołał zbliżyć się do rywala, jednak ostatecznie na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 16:13.

Gdy po zmianie stron dwie bramki z rzędu zdobył Bąk, nic nie zwiastowało nadchodzącej katastrofy. W końcu jednak podopieczni Rafała Walczaka wzięli się za odrabianie strat. Bramkę gospodarzy raz po razie atakowali Michał Nieradko i Arkadiusz Guraj, a po rzucie Krzysztofa Martyńskiego w 43. minucie spotkania goście po raz pierwszy objęli prowadzenie. Dziewięć minut później ich przewaga wynosiła już pięć bramek, a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 29:35. - Od początku spotkania prowadziliśmy, a właściwie kontrolowaliśmy wynik spotkania. Kolejny raz powtórzył się jednak scenariusz z poprzednich meczów. Znowu dopadła nas bezsilność w ataku, szczególnie pozycyjnym i traciliśmy seriami bramki. Bardzo szkoda tego meczu - powiedział Dariusz Tomaszewski.

SMS ZPRP Gdańsk - WKS Grunwald Poznań 29:35 (16:13)

SMS ZPRP: Dyszer, Glabik - Bąk 9, Potoczny 5, Szopa 4, Chyła 4, Gąsiorek 3, Pedryc 2, Czarnecki 1, Majdziński 1 oraz Brukwicki, Matuszak, Pietruszka.
Kary: 8 min.
Rzuty karne: 0/0.

WKS Grunwald: Kulczyński, Pietrowski - Nieradko 10, Martyński 5, Fogler 5, Guraj 5, Staniek 3, Meissner 3, Westwal 3, Koligat 1 oraz Walczak, Kurek, Dutkiewicz, Wachowiak, Śliwiński.
Kary: 2 min.
Rzuty karne: 5/5.

Kary: SMS ZPRP - 8 min. (Czarnecki 4 min., Potoczny 2 min., Bąk 2 min.), WKS Grunwald - 2 min. (Westwal 2 min.).
Sędziowie: Krzemień, Wojciechowski.