Bundesliga: Konfrontacja Flensburga z HSV pod dyktando Wikingów, pewne triumfy Lwów i Zebr

W szlagierowej konfrontacji 13. kolejki, SG Flensburg-Handewitt pokonał HSV Hamburg 31:29. Skutecznością w tym meczu błysnął skrzydłowy hamburczyków, Hans Lindberg, zdobywca 12 bramek.

Paweł Nowakowski
Początek spotkania w Campushalle należał do podopiecznych Martina Schwalba, którzy dzięki dobrej dyspozycji rzutowej Hansa Lindberga i Joana Canellasa w 11. minucie prowadzili 6:3. SG Flensburg-Handewitt w oka mgnieniu doprowadził jednak do wyrównania i zaczął przejmować kontrolę nad meczem, do szatni schodząc z trzybramkową zaliczką. Po zmianie stron ekipa Ljubomira Vranjesa podkręciła tempo i kwadrans przed końcową syreną na tablicy wyników było już 24:19. Wówczas czerwoną kartkę (z gradacji kar) otrzymał Thomas Mogensen, lecz gospodarze nie pozwolili rozwinąć skrzydeł najlepszej drużynie Europy minionego sezonu, triumfując ostatecznie 31:29. Katem hamburczyków był serbski rozgrywający Drasko Nenadić, zdobywca 9 bramek.

W pewnym stylu komplet punktów zainkasowali szczypiorniści Rhein-Neckar Löwen. Lwom z Mannheim Bergischer HC dotrzymywało kroku raptem do 20. minuty - później na parkiecie niepodzielnie rządzili gospodarze, prowadzą w 34. minucie już 23:14.
W szeregach trzeciej siły Bundesligi wyróżnić należy dobrze dysponowanego w bramce Niklasa Landina oraz niezawodnego Uwe Gensheimera. Lwy skorzystały na porażce HSV we Flensburgu i awansowały na 4. pozycję w tabeli.

Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas.

Nieco więcej wysiłku w odniesinie zwycięstwa musiało włożyć THW Kiel. Mistrzowie Niemiec rywalizowali na wyjeździe z TSV Hannover-Burgdorf, pierwszą bramkę w meczu  tracąc dopiero w... 12. minucie! (4:1). Oponent Vive Targów Kielce i Orlen Wisły Płock w fazie grupowej Ligi Mistrzów  już do przerwy wypracował bezpieczną zaliczkę, a największe spustoszenie w defensywie Hannoweru siali zawodnicy drugiej linii: Marko Vujin, Aron Palmarsson i Filip Jicha. Okazałe prowadzenie uśpiło czujność Zebr, gospodarze mozolnie, acz skutecznie gonili THW w 47. minucie za sprawą Joakima Hykkeruda zdobywając kontaktowe trafienie - 20:21. O czas poprosił wówczas poirytowany Alfred Gislason, a ostra reprymenda przyniosła korzyści - okres gry między 49-55 minutą kilończycy wygrali 6:0, rozwiewając wszelkie wątpliwości.

Do ostatnich sekund w napięciu trzymała konfrontacja w Magdeburgu, gdzie Gladiatorzy podejmowali HSG Wetzlar. Cenne "oczka" padły łupem przyjezdnych, spisujących się w bieżącym rozgrywkach znacznie poniżej oczekiwań. Jedną bramkę w tym spotkaniu zdobył Tobias Reichmann, który od nowego sezonu przeniesie się do Vive Targów Kielce.