Odrodzenie Zagłębia, Chrobry i Górnik z wygranymi (wyniki)

Zagłębie Lubin wygrało w Legionowie, Górnik Zabrze pokonał Gwardię Opole, a SPR Chrobry Głogów zwyciężył Piotrkowianina w sobotnich meczach 9. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Dla Miedziowych była to pierwsza wygrana od inauguracji ligowych zmagań, kiedy to jeszcze pod wodzą Dariusza Bobrka pokonali na własnym parkiecie Gwardię Opole. W sobotnie popołudnie już z Jerzym Szafrańcem na ławce trenerskiej szczypiorniści z Dolnego Śląska zdominowali innego beniaminka rozgrywek, KPR Legionowo, w pełni zasłużenie wygrywając 30:28. Lubinianie począwszy od 25. minuty zawodów dyktowali warunki gry, jeszcze przed przerwą odskakując na dystans czterech bramek (15:11). Po zmianie stron Miedziowi poszli za ciosem i w 50. minucie prowadzili już 26:20. Dzięki sobotniej wygranej wyprzedzili KPR w tabeli i wydostali się ze strefy spadkowej.

Drużyna z Lubina liczbą punktów zrównała się z Gwardią Opole, która na własnym parkiecie przegrała z Górnikiem Zabrze różnicą dziewięciu bramek (33:24). Po pierwszej połowie spotkania w stolicy Opolszczyzny trudno było jednak wierzyć w takie rozwiązanie, bowiem Gwardziści grali znakomicie i w 25. minucie wygrywali nawet 14:9. Od tego momentu na parkiecie rządzili już wyłącznie przyjezdni, przed przerwą zmniejszając straty do dwóch bramek, a po zmianie stron przechylając szalę zwycięstwa na swą korzyść w ciągu kwadransa. Dla Górnika było to piąte zwycięstwo w sezonie.

Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas.

Serię dwóch porażek przełamali natomiast zawodnicy SPR Chrobrego Głogów. Podopieczni Krzysztofa Przybylskiego po przegranych z Gwardią i Górnikiem w sobotę nie dali zbyt wielu szans zamykającemu tabelę Piotrkowianinowi Piotrków Trybunalski. Głogowianie od pierwszych minut dyktowali warunki gry, jeszcze przed przerwą wypracowując solidną zaliczkę, którą w drugiej połowie rozsądnie bronili. Piotrkowianin próbował odrabiać straty i w 45. minucie przegrywał już tylko 26:28, ale nie był w stanie odwrócić losów rywalizacji i ostatecznie przegrał 30:37.

KPR Legionowo - Zagłębie Lubin 28:30 (11:15)
Najwięcej bramek: dla KPR - Michał Prątnicki 8; dla Zagłębia - Wojciech Gumiński 8, Leszek Michałów, Dariusz Rosiek, Dawid Przysiek - po 4.

SPR Chrobry Głogów - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 37:30 (21:15)
Najwięcej bramek: dla Chrobrego - Juri Gromyko 7, Anton Prakapenia 6, Paweł Gregor 6; dla Piotrkowianina - Wojciech Trojanowski 7, Piotr Swat 6, Szymon Woynowski 6.

Gwardia Opole - Górnik Zabrze 24:33 (16:14) Najwięcej bramek: dla Gwardii - Paweł Prokop 7, Wojciech Knop 4; dla Górnika - Bartłomiej Tomczak 7, Mariusz Jurasik 7, Michał Kubisztal 6.

PGNiG Superliga: Grupa Select