Viret lepszy do MKS-u Kalisz (wyniki)

W szlagierowym spotkaniu 11. kolejki I ligi piłkarzy ręcznych Viret CMC Zawiercie pokonał MKS Kalisz. Pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli szczypiorniści Anilany PŁ UŁ Łódź.

Sławomir Bromboszcz

W hicie kolejki niespodzianki nie było. Piłkarze ręczni Viretu pokonali MKS Kalisz. Zawiercianie bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, wypracowując kilkubramkowe prowadzenie. Po słabym początku kaliszanie zdołali jednak jeszcze przed przerwą odrobić straty. W drugiej połowie podopieczni Giennadija Kamielina ponownie wypracowali kilkubramkowe prowadzenie, tym razem jednak nie pozwolili już rywalom na zniwelowanie strat. Niespodzianki nie było także w derbach Dolnego Śląska. Lider rozgrywek - Śląsk Wrocław nie dał szans ŚKPR-owi Świdnica.

AZS Przemyśl wysoko pokonał Zagłębie Sosnowiec, jednak końcowy wynik nie oddaje w pełni tego, co działo się na parkiecie. W pierwszej połowie dość nieoczekiwanie ton rywalizacji nadawali młodzi zawodnicy Zagłębia. Po przerwie Akademicy udowodnili jednak, że są lepszym zespołem. Wiele emocji dostarczyło spotkanie w Piekarach Śląskich, gdzie pasjonujący bój stoczyli gracze miejscowej Olimpii i Olimpu Grodów. Po świetnym otwarciu gospodarzy do głosu doszli goście. Losy zwycięstwa ważyły się do ostatniej minuty. Więcej zimnej krwi zachowali piekarzanie, którzy odnieśli cenne zwycięstwo.

Piłkarze ręczni Ostrovii Ostrów Wlkp. zrobili kolejny duży krok w kierunku utrzymania. Zespół Witolda Rojka po niezwykle zaciętym meczu pokonał w Tarnowie tamtejszy SPR. Po dramatyczniej końcówce ostrowianie wydarli zwycięstwo rywalom. Premierowe punkty wywalczyli piłkarze ręczni Anilany Łódź. W pojedynku outsiderów pierwszoligowych rozgrywek łodzianie pewnie pokonali Akademików z Lublina.

Grupa B - 11. kolejka Anilana PŁ UŁ Łódź - AZS UMCS Lublin 39:30 (19:14) SPR Tarnów - KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. 24:25 (11:12) GKS Olimpia Piekary Śląskie - UKS Olimp Grodków 30:29 (16:17) Viret CMC Zawiercie - MKS Kalisz 37:32 (17:17) AZS Przemyśl - SPR Zagłębie Sosnowiec 38:28 (14:16) ŚKPR Świdnica - WKS Śląsk Wrocław 24:38 (11:16) Siódemka Miedź Legnica - KSSPR Końskie - 01.12 godz. 15.00