Zadanie wykonane, awans przypieczętowany - relacja z meczu KS Azoty Puławy - Ozel Idare SK

KS Azoty Puławy po raz drugi pokonały turecki Ozel Idare SK i przypieczętowały awans do najlepszej szesnastki Challenge Cup. W sobotę zespół Bogdana Kowalczyka wygrał 27:23.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Puławianie występy w kolejnej fazie europejskich pucharów zapewnili już sobie przed tygodniem, różnicą aż piętnastu bramek wygrywając na parkiecie rywali i przesądzając losy rywalizacji jeszcze przed rewanżowym starciem w Polsce. Sobotni mecz był więc tylko formalnością i z takim nastawieniem obie drużyny przystąpiły do spotkania.

Podopieczni Bogdana Kowalczyka w pierwszej połowie prezentowali się bardzo przeciętnie. Świadomość piętnastobramkowej zaliczki z poprzedniego meczu odcisnęła swe piętno na postawie puławian, którzy co rusz popełniali niewymuszone błędy. Co prawda w 10. minucie KS Azoty wygrywały 7:4, jednak w ciągu kolejnych kilku minut tureccy rywal odrobili straty i do szatni oba zespoły zeszły przy stanie 10:10.

Interesujesz się piłką ręczną? Mamy coś w sam raz dla Ciebie - Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Codzienna dawka informacji ze świata szczypiorniaka!

Po zmianie stron charakter spotkania nie uległ zmianie. Ambitnie grający Turcy prowadzili wyrównaną rywalizację do niespełna 50. minuty, gdy przegrywali jeszcze zaledwie różnicą dwóch bramek (18:20). Podopieczni Kowalczyka w końcówce odskoczyli rywalom, wygraną pieczętując w ostatnich minutach. Postawa Azotów pozostawiła jednak wiele do życzenia.

Puławianie rywala w 1/8 finału Challenge Cup poznają 5 grudnia. Mecze najlepszej szesnastki zaplanowane zostały na luty 2014 roku.

KS Azoty Puławy - Ozel Idare SK 27:23 (10:10)

KS Azoty: Grzybowski, Rasimas - Tarabochia 5, Przybylski 4, Krajewski 3, Łyżwa 3, Sobol 3, Babicz 2, Kus 2, Masłowski 2, Barzenkou 1, Ćwikliński 1, Skrabania 1, Jankowski, Tylutki.
Kary: 8 min.
Karne: 2/2.

Ozel: Demirman, Göktepe, Özmusul - Celebi 8, Caliskan 7, Eröz 4, Erceyla 2, Göcmen 1, Öz 1, Akgul, Karslioglu, Keskin, Öymen, Turali, Yaldiz, Yildirim.
Kary: 14 min.
Karne: 1/1.

Kary: KS Azoty - 8 min. (Kus - 6 min., Łyżwa - 2 min.); Ozel - 14 min. (Öymen - 4 min., Celebi, Erceylan, Göcmen, Karlioglu, Yildirim - po 2 min.).

Sędziowali: Bedrich Frieser oraz Lukas Frieser (Czechy).