Spacerek Siódemki po Sosnowcu - relacja z meczu Zagłębie Sosnowiec - Siódemka Miedź Legnica

Szczypiorniści Siódemki Miedź Legnica wygrali 39:27 z Zagłębiem Sosnowiec w meczu 12.kolejki I ligi. Zespół trenera Piotra Będzikowskiego utrzymał się na 3.miejscu w tabeli.

Paweł Jantura

Siódemka Miedź była zdecydowanym faworytem konfrontacji z beniaminkiem z Sosnowca i nie zawiodła. Legniczanie dobrze weszli w mecz. Gospodarzy "napoczęli" Kacper Adamski i Wojciech Czuwara. Zagłębie co prawda doprowadziło do remisu 2:2, ale legniczanie szybko znów odskoczyli. Skuteczni byli wspomniani już starszy z braci Czuwarów i Adamski, a także Tomasz Kozłowski.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w końcówce pierwszej połowy. W 25 min. Siódemka wygrywała 16:11. Do przerwy podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego rzucili pięć bramek z rzędu nie tracąc żadnej i wyszli na prowadzenie 21:11. W drugiej połowie kontrolowali wydarzenia na parkiecie, a kłopot sprawiał im tylko Tomasz Kulka, który zdobył w całym meczu aż jedenaści bramek. Ostatecznie Siódemka Miedź wygrała bardzo wysoko, bo różnicą aż 12 trafień (39:27).

Warto odnotować debiut w seniorskim handballu Konrada Cegłowskiego. 17-letni kołowy zastąpił kontuzjowanego Adriana Wojkowskiego. Zresztą z powodzeniem, bo zdobył aż siedem bramek! Za tydzień na zakończenie pierwszej rundy Siódemka Miedź podejmie przy Lotniczej czwartą drużynę w tabeli MKS Kalisz.

Zagłębie Sosnowiec - Siódemka Miedź Legnica 27:39 (11:21)