Bundesliga: THW Kiel wygrało w Berlinie, 6 bramek Jaszki

W niedzielę dokończona została 17. kolejka DKB Handball Bundesligi. W najciekawszym spotkaniu THW Kiel pokonało na wyjeździe Füchse Berlin 33:29 (18:12). 6 bramek dla Lisów zdobył Bartłomiej Jaszka.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Polski rozgrywający mimo dobrego występu nie zdołał jednak zatrzymać aktualnych mistrzów Niemiec, którzy na dobrą sprawę losy niedzielnego starcia rozstrzygnęli już w pierwszej połowie. Podopieczni Alfreda Gislasona już w 5. minucie wygrywali 5:2, w 23. minucie powiększając przewagę do sześciu bramek (13:7). Nie do zatrzymania był prawy rozgrywający Marko Vujin, który raz po raz bombardował bramkę berlińczyków atomowymi rzutami z drugiej linii. To właśnie Serb ustalił wynik pierwszej połowy na 18:12 dla popularnych Zebr.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Podopieczni Gislasona swobodnie kontrolowali wydarzenia na parkiecie, regularnie pokonując bezradnego bramkarza Füchse i z czasem powiększając także prowadzenie. W 39. minucie przewaga kilończyków sięgnęła już dziewięciu bramek (24:15), a na listę strzelców wpisał się... golkiper THW Andreas Palicka. Lisy były na kolanach, dodatkowo upokorzone przez bramkarza rywali.

Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas.

Zespół Dagura Sigurdssona w końcówce meczu zdołał jednak uratować resztki honoru, odrabiając większość strat i ostatecznie przegrywając różnicą czterech bramek (29:33). Bartłomiej Jaszka z sześcioma bramkami (6/9 - 67%, dwie straty i dwa wywalczone karne) był wraz Konstantinem Igropulo najskuteczniejszym zawodnikiem swojego zespołu. Przegrana sprawiła, że Lisy do liderującego SG Flensburga-Handewitt tracą już trzy punkty.

Wikingowie w minioną niedzielę nie dali najmniejszych szans beniaminkowie z Eisenach, rozbijając go różnicą dziewiętnastu trafień (43:24). Co ciekawie podopieczni Ljubomira Vranjesa już w pierwszej połowie rzucili taką liczbę bramek, jaką gościom udało się w ciągu całego spotkania. Komplet wyniki niedzielnych gier uzupełniło wyjazdowe zwycięstwo MT Melsungen z TSV Hannoverem-Burgdorf (34:28).

08.12.2013 - niedziela:
Füchse Berlin - THW Kiel 29:33 (12:18)
Najwięcej bramek: dla Füchse - Bartłomiej Jaszka, Konstantin Igropulo - po 6, Mattias Zachrisson 5; dla Kiel - Marko Vujin 11, Filip Jicha 6, Aron Palmarsson 4.

SG Flensburg-Handewitt - ThSV Eisenach 43:24 (24:11)
Najwięcej bramek: dla Flensburga - Holger Glandorf 9, Lasse Sva Hansen 6, Jacob Heinl 5; dla ThSV - Dener Jaanimaa, Faruk Vrazalić  - po 7, Aivis Jurdzs 4.

TSV Hannover-Burgdorf - MT Melsungen 28:34 (15:16)
Najwięcej bramek: dla TSV - Lars Lehnhoff 7, Julius Hinz, Timo Kastening - po 4; dla Melsungen - Michael Allendorf 8, Felix Danner 6, Patrik Fahlgren, Michael Müller - po 5.

Pozostałe wyniki 17. kolejki Bundesligi:
Rhein-Neckar Löwen - VfL Gummersbach 36:22 (19:11)
SC Magdeburg - GWD Minden 30:24 (19:11)
TBV Lemgo - HBW Balingen-Weilstetten 33:27 (17:10)
TuS N-Lübbecke - Bergischer HC 38:30 (22:14)
TV Emsdetten - HSVHamburg 31:37 (16:23)
Frisch Auf! Göpingen - HSG Wetzlar 24:24 (15:11)

Terminarz 18. kolejki Bundesligi: SG Flensburg-Handewitt - GWD Minden / 14.12.2013, godz. 15:00 TBV Lemgo - HSG Wetzlar / 14.12.2013, godz. 19:00 TSV Hannover-Burgdorf - ThSV Eisenach / 14.12.2013, godz. 19:00 Bergischer HC - THW Kiel / 14.12.2013, godz. 19:00 Füchse Berlin - MT Melsungen / 15.12.2013, godz. 17:15 SC Magdeburg - Frisch Auf! Göppingen / 15.12.2013, godz. 17:15 TV Emsdetten - VfL Gummersbach / 15.12.2013, godz. 17:15 TuS N-Lübbecke - HSV Hamburg / 18.12.2013, godz. 19:00 Rhein-Neckar Löwen - HBW Balingen-Weilstetten / 18.12.2013, godz. 20:15