Cenna wygrana wicelidera - relacja z meczu Polski Cukier-Pomezania Malbork - Nielba Wągrowiec

Mimo ambitnej postawy pod koniec drugiej połowy, Polski Cukier-Pomezania Malbork przegrała z Nielbą Wągrowiec 22:26 w zaległym meczu na szczycie I ligi.
Michał Gałęzewski

Spotkanie zespołów z Malborka i z Wągrowca miało odbyć się w sobotę, jednak ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne i nieprzejezdne drogi, podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego nie dojechali na Pomorze.

Środowy mecz od początku był bardzo wyrównany. W 13. minucie po tym, jak Adriana Konczewskiego pokonał... bramkarz Polskiego Cukru-Pomezanii - Grzegorz Sibiga, to gospodarze prowadzili 7:5. Później jednak goście pokazali, że nieprzypadkowo znajdują się na drugim miejscu w lidze. Od 13 do 29 minuty zdobyli oni dziesięć bramek, tracąc jedynie dwie i po bramce zdobytej przez Bartosza Świerada prowadzili już 15:9, aby ostatecznie zejść na przerwę przy wyniku 15:11.

Pierwsze minuty drugiej połowy nie zapowiadały jakichkolwiek zmian w przebiegu meczu. Jeszcze na piętnaście minut przed końcem goście korzystając ze strat, dziur w obronie i niedokładności Pomezanii prowadzili różnicą ośmiu bramek, jednak nagle zacięli się w ataku, a cztery bramki z rzędu zdobyli grający w innym systemie w obronie szczypiorniści z Malborka, którzy po bramce Michała Derdzikowskiego przegrywali już tylko 19:23. Nie zdołali jednak dojść rywali na więcej, niż trzy bramki i ostatecznie przegrali 22:26. - W kluczowym momencie, gdy Nielba prowadziła już tylko trzema bramkami, nasza drużyna niedokładnie rozegrała kontrę. Dwukrotnie przestrzelił Derdzikowski i raz po rzucie Cieślaka piłka trafiła w poprzeczkę - przekazał Tomasz Grabowski, kierownik klubu z Malborka.

Polski Cukier-Pomezania Malbork - Nielba Wągrowiec 22:26 (11:15)

Polski Cukier-Pomezania: Sibiga 1, R.Kądziela - Hanis 5, Derdzikowski 3, Suwisz 3, Piórkowski 3, Cieślak 2, Walasek 2, Miedziński 2, Kawczyński 1 oraz Babicki, Baraniak.
Kary: 0 min.
Rzuty karne: 1/1.

Nielba: Konczewski - Świerad 6, Tarcijonas 5, Rumniak 3, Białaszek 3, Tórz 3, Widziński 2, Biniewski 2, Jankiewicz 2 oraz Krawczyk, Pietrzkiewicz.
Kary: 8 min.

Kary: Polski Cukier-Pomezania - 0 min., Nielba - 8 min. (Krawczyk 4 min., Jankiewicz 2 min., Tórz 2 min.).
Sędziowie: Salwowski, Patyk (Warszawa).
Widzów: 180.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Komentarze (14)
  • Gracz Zgłoś komentarz
    Co prawda liczyłem po cichu na urwanie punktów przez Pomkę ale widać....się przeliczyłem. Z przebiegu meczu wyraźnie widać, że wynik ani przez chwilę nie był zagrożony. A styl? No
    Czytaj całość
    cóż w piłce ręcznej not za styl nie ma. Kto zdobędzie 1 bramkę więcej ten zgarnia 2 punkty, oczywiście w meczach fazy grupowej. Tak więc mimo wszystko gratuluję wygranej Nielbie. ....patrzę tak sobie na układ meczy w rundzie rewanżowej i ...starając się zachować w miarę obiektywnie wychodzi mi na to, że Nielba będzie miała troszkę trudniejszy ten etap rozgrywek. Wyjazdy do : Wolsztyna, Olsztyna, Leszna i Elbląga nie będą łatwe. Wybrzeże natomiast ma wyjazdy do Wolsztyna, Malborka i oczywiście Wągrowca. Pewnie Nielba i Wybrzeże poradzą sobie z tymi wyjazdami więc wychodzi na to, że rewanż - i tu raczej Ameryki nie odkryję - będzie kluczowy dla końcowego układu tabeli i w konsekwencji sprawy awansu. Niech wygra lepszy!!!! Bo droga przez baraże jak pokazuje przykład poprzedniego sezonu jest baaaardzo trudna. Prawda kibice Nielby? I jeszcze jedno - koncentracja w każdym, dosłownie w każdym meczu!!!! Kluczowa sprawa, bo wiem, że bardzo łatwo pogubić się i zgubić koncentrację w meczach z teoretycznie słabszymi zespołami. Przykład Wybrzeża z ubiegłego sezonu - mecz z SMS-em u siebie i wyjazd do Wolsztyna.... Pozdrawiam prawdziwych i obiektywnych kibiców Nielby Wągrowiec.
    • seba nielba fan Zgłoś komentarz
      handball wybrzeże - ten gość mi się podoba... junior z malborka pisze, że wybrzeże na pewno wygra z nielbą na co sprowokowany tym sądem kibic nielby odpowiada, mniej więcej tyle, że
      będzie odwrotnie... na to wpada handball wybrzeże i zaczyna swoje do kibica nielby: nie pusz sie tak, skąd ta pewność, zażyj stoperanu itp... typowa mentalnośc kalego - pisać że na pewno wygra wybrzeże - oczywiście, ale spróbować podobną teorię sformułować tyle, że z nielbą w roli głownej to już "puszenie" się podlegające pod zażywanie leków... hahaha:-)dobre co? człowiek, ktory nie potrafi być obiektywny... a szkoda bo niekiedy ma coś ciekawego do przekazania/napisania
      • juniorMK Zgłoś komentarz
        No fakt po meczu ale de facto Malbork tez nie gral w pelnym skladzie brak np Marka Boneczki. Ja nie powiedzialem,ze Malbork rozegral dobry mecz bo rozegral go fatalnie bez ambicji
        • MKSNielba Zgłoś komentarz
          oj handball... z tego co czytam to ty napinke siejesz bo ograli w barazach I WAS w okrojonym skladzie.. wygraliscie u Nas a my u Was ale to my poszlismy dalej nie wy a z tego co pamietam wszyscy
          Twoi gwiazdorzy wtedy grail. nie dawaj takich argumentow bo wygraliscie powtarzam u Was 2 bramkami TYLKO a moze az tyle.. Skad ta pewnosc ze gdyby grail wszyscy Wasi zawodnicy wygralibyscie +5? moze byscie nawet przegrali, zreszta wygraliscie po temacie. Dobrze wiecie jak sie gra u Nas I latwo miec nie bedziecie. Oczywiscie pelno meczow przed Nami jak i Wami dlatego KAZDY moze jeszcze gdzies przegrac. Wam tez zdarzylo sie kilka meczy gdzie bylo blisko.. co do kibica Pomezani.. Popatrz co napisales bo chyba byles na innym meczu. To Nielba miala przestoj a nie Malbork! w jednym momencie bylo juz +8 I przestoj wiec moglo byc +10 a nie tylko 4. wiec nie denerwuj innych tych bardziej sie znajacych. pozdro
          • Nielbista Zgłoś komentarz
            i tak w ramach sprostowania, przestój, to miała Nielba 15 minutowy, w którym straciła wysokie prowadzenie :) bo resztę czasu kontrolowała mecz :). To znaczna różnica :)SMS i na święta,
            do zobaczenie w nowym roku!
              Wybrzeże wygra w Wągrowcu z Nielbą? Chyba w szachy, bo na pewno nie w piłkę ręczną :)
                Haha Nielba spokojnie nie cieszcie sie tak. Jeszcze druga runda i zaraz na poczatku mecz z Wybrzezem ktory zapewne WYBRZEZE wygra. Wy gracie o awans a POMEZANIA. o podium i gdyby nie przesztój
                Pomki to wcale by tak u was kolorowo nie bylo i szczerze z takim graniem nie macie szans z Wybrzezem jak wroci Waszkiewicz i reszta chlopakow Pozdro dla wielkich kibicow z Nielby ktorzy tak sie odgrazali a wcale ich nie bylo....
                • Adriano Zgłoś komentarz
                  Brawo Nielbeczka!
                  • Asha88 Zgłoś komentarz
                    Gratuluję zwycięstwa. Teraz pytanie do "kibiców" z Malborka, po co się napinaliście i obrażaliście kibiców Nielby? Na kapitana zawsze możemy liczyć :)