Cenna wygrana wicelidera - relacja z meczu Polski Cukier-Pomezania Malbork - Nielba Wągrowiec

Mimo ambitnej postawy pod koniec drugiej połowy, Polski Cukier-Pomezania Malbork przegrała z Nielbą Wągrowiec 22:26 w zaległym meczu na szczycie I ligi.

Michał Gałęzewski

Spotkanie zespołów z Malborka i z Wągrowca miało odbyć się w sobotę, jednak ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne i nieprzejezdne drogi, podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego nie dojechali na Pomorze.

Środowy mecz od początku był bardzo wyrównany. W 13. minucie po tym, jak Adriana Konczewskiego pokonał... bramkarz Polskiego Cukru-Pomezanii - Grzegorz Sibiga, to gospodarze prowadzili 7:5. Później jednak goście pokazali, że nieprzypadkowo znajdują się na drugim miejscu w lidze. Od 13 do 29 minuty zdobyli oni dziesięć bramek, tracąc jedynie dwie i po bramce zdobytej przez Bartosza Świerada prowadzili już 15:9, aby ostatecznie zejść na przerwę przy wyniku 15:11.

Pierwsze minuty drugiej połowy nie zapowiadały jakichkolwiek zmian w przebiegu meczu. Jeszcze na piętnaście minut przed końcem goście korzystając ze strat, dziur w obronie i niedokładności Pomezanii prowadzili różnicą ośmiu bramek, jednak nagle zacięli się w ataku, a cztery bramki z rzędu zdobyli grający w innym systemie w obronie szczypiorniści z Malborka, którzy po bramce Michała Derdzikowskiego przegrywali już tylko 19:23. Nie zdołali jednak dojść rywali na więcej, niż trzy bramki i ostatecznie przegrali 22:26. - W kluczowym momencie, gdy Nielba prowadziła już tylko trzema bramkami, nasza drużyna niedokładnie rozegrała kontrę. Dwukrotnie przestrzelił Derdzikowski i raz po rzucie Cieślaka piłka trafiła w poprzeczkę - przekazał Tomasz Grabowski, kierownik klubu z Malborka.

Polski Cukier-Pomezania Malbork - Nielba Wągrowiec 22:26 (11:15)

Polski Cukier-Pomezania: Sibiga 1, R.Kądziela - Hanis 5, Derdzikowski 3, Suwisz 3, Piórkowski 3, Cieślak 2, Walasek 2, Miedziński 2, Kawczyński 1 oraz Babicki, Baraniak.
Kary: 0 min.
Rzuty karne: 1/1.

Nielba: Konczewski - Świerad 6, Tarcijonas 5, Rumniak 3, Białaszek 3, Tórz 3, Widziński 2, Biniewski 2, Jankiewicz 2 oraz Krawczyk, Pietrzkiewicz.
Kary: 8 min.

Kary: Polski Cukier-Pomezania - 0 min., Nielba - 8 min. (Krawczyk 4 min., Jankiewicz 2 min., Tórz 2 min.).
Sędziowie: Salwowski, Patyk (Warszawa).