KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

W Gorzowie znów zagrają. W sobotę II Świąteczny Turniej Piłki Ręcznej

Już w sobotę II edycja Świątecznego Turnieju Piłki Ręcznej w Gorzowie, podczas którego kibice i amatorzy zagrają razem z byłymi zawodnikami AZS AWF i GSPR. A wszystko to w świątecznej atmosferze.

Marcin Malinowski
Marcin Malinowski

Piłka ręczna nie daje o sobie zapomnieć w Gorzowie. Zadbali o to Krzysztof Popławski i Kamil Hanuszczak, którzy po udanej pierwszej edycji Witnicy postanowili kontynuować świetny pomysł. Tym razem mecze rozgrywane będą w dobrze znanej gorzowskim szczypiornistom Hali Sportowejj Zespołu Szkół nr 20. Na turnieju pojawią się m. in. Arkadiusz Bosy, Filip Kliszczyk, bracia Krzyżanowscy, czy też prezesi GSPR: Tomasz Jagła, Łukasz Bronowicki, Robert Jankowski.

Gorzów obecnie nie ma swojego klubu w ligowych rozgrywkach. Kiedy Gorzowskie Stowarzyszenie Piłki Ręcznej chyliło się ku upadkowi zrodził się pomysł turnieju, który miał być podziękowaniem dla zawodników i okazją do wspólnej gry dla tych, którzy ówcześnie reprezentowali gorzowskie barwy, jak i tych, którzy także wcześniej byli ostoją szczypiorniaka w mieście nad Wartą. Pomysł się przyjął i zawodników było czterdziestu. Teraz ma być jeszcze lepiej i organizatorzy nie kryją radości z tego faktu. Ilość uczestników może przekroczyć nawet liczbę 70 osób. Odzew jest więc spory, a do tego dojdą jeszcze kibice na trybunach.

Z całą pewnością jest to impreza dla ludzi, którzy piłce ręcznej w Gorzowie poświęcili wiele czasu, a kilka dni przed samymi świętami chcą spotkać się i zagrać w miłej, bożonarodzeniowej atmosferze. Popławski zapowiada jednak, że odpuszczania nie będzie i możemy się spodziewać walki na parkiecie. Będzie tym ciekawiej, bo w drużynach grać będą zarówno zawodowcy, jak i amatorzy.

Turniej odbędzie się w sobotę, 21 grudnia. Początek o godzinie 11.

Podział na grupy i kapitanowie drużyn:
Grupa A
Zespół 1 - Marcin Szaja
Zespół 2 - Tomasz Jagła
Zespół 3 - Kamil Hanuszczak
Zespół 4 - Arkadiusz Bosy

Grupa B
Zespół 1 - Filip Kliszczyk
Zespół 2 - Krzyżanowski
Zespół 3 - Ryszard Patalas
Zespół 4 - Oskar Serpina

Zasady:
Podział na grupy, w których będą rozgrywane spotkania każdy z każdym. Po fazie grupowej odbędą się półfinały: 1A-2B oraz 2A-1B. Wygrani przechodzą do finału, a przegrani grają o trzecie miejsce.

Mecze będą rozgrywane 1x15min. Kary jednominutowe.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×