KPR Ostrovia na półmetku I ligi: Potrafimy walczyć nawet z tymi najlepszymi

11 punktów to dorobek szczypiornistów KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski na półmetku zmagań I ligi. Przed sezonem ta drużyna była dużą niewiadomą. Mimo odejścia kilku graczy wynik można uznać za dobry.

Dawid Bilski
Dawid Bilski

- Przegraliśmy wysoko ostatni mecz rundy w Piekarach, ale patrząc wstecz to wygraliśmy cztery spotkania z rzędu i jesteśmy bardzo zadowoleni. Były mecze lepsze i gorsze. Pokazaliśmy, że nasz zespół ma charakter i potrafimy walczyć nawet z tymi najlepszymi - mówi Arkadiusz Galewski, najskuteczniejszy zawodnik Ostrovii.

Ostrowski zespół pokazał lwi pazur w meczach wyjazdowych wywożąc cenne punkty z Kalisza i Tarnowa.  - Kalisz i Tarnów to były jedne z naszych najlepszych spotkań. Od samego początku zagraliśmy do końca mecze na równym poziomie - mówi Filip Tarko, bramkarz biało-czerwonych.

Wykonaliśmy więcej niż na to liczyliśmy, ponad plan. Wszyscy są zadowoleni, bo nikt się nie spodziewał, że Ostrovia będzie tak dobrze grała i zbierzemy tyle punktów. Dzięki temu mamy spokojne święta - dodaje golkiper.

Teoretycznie Ostrovię w rundzie rewanżowej czekają trudne pojedynki na wyjazdach - z drużynami, które bronią się przed spadkiem i przed własną publicznością będą grały o życie. - Pierwsza runda pokazała, że na wyjazdach radzimy sobie nawet lepiej niż u siebie. Jesteśmy dobrej myśli. Trzeba ciężko przepracować okres wolny od ligi, który mamy i to miejmy nadzieję zaprocentuje - powiedział Galewski.

Druga runda rozpocznie się 18 stycznia. Ostrovię wtedy czeka wyjazdowy mecz z Viretem Zawiercie.
Arkadiusz Galewski zaliczy się do najlepszych strzelców I ligi Arkadiusz Galewski zaliczy się do najlepszych strzelców I ligi
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×