Radość słowackich szczypiornistek, smutek zawodniczek Łotwy

W dniach 25-30 listopada w Dąbrowie Górniczej zostanie rozegrany turniej kwalifikacyjny do MŚ w piłce ręcznej kobiet. Polki o wyjazd na mundial będą rywalizowały z Islandią, Szwajcarią, Słowacją i Łotwą. Dwa ostatnie zespoły przygotowują się teraz do eliminacji poprzez udział w międzynarodowych turniejach.

Wojciech Święch

Za naszą południową granicą odbywa się Slovakia Cup. W piątek gospodynie turnieju, Słowaczki podjęły w Bratysławie reprezentację Litwy. Kibice byli świadkami wyrównanego pojedynku tylko w pierwszej połowie. Zaraz po zmianie stron miejscowe rzuciły się do ataków. Po sześciu minutach podopieczne Ľubomíra Popluhára prowadziły 25:17. W dalszej części gry Słowaczki kontrolowały sytuację na parkiecie. Gospodynie odniosły zwycięstwo 35:26. W piątek w szeregach miejscowej drużyny najkorzystniej zaprezentowała się Lucia Súkenníková, która zdobyła sześć bramek. Słowacja w sobotę zagra swój kolejny mecz w ramach turnieju. W Stupavie podejmie Portugalię.

Słowacja - Litwa 35:26 (19:16)

Skład Słowacji:
Tóthová, Harišová - Halásová, Trochtová 2, Stuparičová 5, Jakubisová 1, Súkenníková 6, Janšáková 2, Glankovičová 5, Dubajová 4, Polláková 3, Popluhárová, Beňušková 3, Školková 4, Gašparovičová.

Zawodniczki Łotwy zostały zaproszone do Wielkiej Brytanii na Turniej Czterech Narodów. W drugim dniu tej imprezy drużyna z nadbałtyckiego kraju wystąpiła przeciwko gospodyniom. Mecz przez długi czas był dosyć wyrównany. Jednak w końcówce Brytyjki przejęły inicjatywę i odniosły zwycięstwo w stosunku 25:20 (8:8). Najwięcej goli dla Łotwy zdobyła Ivita Asare. W sobotę trenerka Natālija Kudrjavceva będzie mogła zobaczyć swoje podopieczne w spotkaniu z reprezentacją Turcji U-21.

Wielka Brytania - Łotwa 25:20 (8:8)