Pewna wygrana MMTS-u - relacja z meczu MMTS Kwidzyn - KPR Legionowo

W meczu otwierającym czternastą kolejkę PNGiG Superligi doszło w Kwidzynie do starcia miejscowego MMTS-u z ekipą KPR-u Legionowo. Gospodarze bez problemu pokonali legionowskiego beniaminka

Jarosław Kowalski

Dla kwidzynian nie było to jednak pierwsze oficjalne spotkanie rozegrane w tym roku kalendarzowym. 12 stycznia grali w Przemyślu z AZS-em w ramach Pucharu Polski i wysoko wygrali 35:24. Poza tym smaczku rywalizacji dodawał fakt, że na jesieni nieznacznie lepsi okazali się szczypiorniści z Legionowa wygrywając 30:29.

Początek meczu należał zdecydowanie do miejscowej drużyny. Jako pierwszy świetną akcją popisał się Adrian Nogowski, który przechwycił piłkę, niepilnowany pobiegł na bramkę rywala i pewnym rzutem zdobył gola. Równie dobrze w te spotkanie wszedł golkiper MMTS-u Paweł Kiepulski i dzięki temu miejscowi mogli w krótkim czasie odjechać z wynikiem. Już w ósmej minucie o czas musiał prosić szkoleniowiec KPR-u. Do tego momentu było już 5:0 dla kwidzynian. Po przerwie na żądanie w końcu padła bramka dla legionowian, ale w samej grze na parkiecie w Kwidzynie nic się nie zmieniało. Do przerwy gospodarze spokojnie kontrolowali grę i przed drugą połową mieli osiem trafień więcej (17:9).

Druga część gry rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, od szybko zdobytej bramki dla miejscowych, tym razem autorstwa Tomasza Klingera. Chwilę później z drugiej linii celnie rzucił Kamil Sadowski i zrobiło się już dziesięć goli przewagi MMTS-u. Z czasem ta przewaga tylko rosła. Przyjezdni mieli ogromne problemy z przedarciem się przez defensywę, a jak już to zrobili to zazwyczaj zatrzymywali byli przez kwidzyńskich golkiperów. Do 50. minuty mieli zaledwie dwanaście trafień na swoim koncie. Później już pewni wygranej gospodarze, nieco rozluźnili szyki i ostatecznie zwyciężyli 32:18.

MMTS Kwidzyn - KPR Legionowo 32:18 (17:9)

MMTS: Szczecina, Kiepulski - Daszek 3, Nogowski 4, Zadura 1, Sadowski 4, Genda  2, Jędrzejewski 1, Szczepański, Klinger 4, Łangowski 3, Rosiak 3, Seroka 7.
Karne: 2/2
Kary: 6 min.

KPR: Zapora, Szałkucki – Bulej, Prątnicki 4, Wuszter 1, Milewski, Titow 5, Pomiankiewicz 1, Gawęcki 1, Wolski 1, Ciok 2, Dzieniszewski 2, Bałwas, Kasprzak 1, Rybicki.
Karne:
 5/7
Kary: 8 min.

Kary:
MMTS:
2 min. - Sadowski, Jędrzejewski, Genda
KPR:
4 min. - Titow, 2 min. - Pomiankiewicz, Wolski

Sędziowie: Jakub Jerlecki, Maciej Łabuń (Szczecin)
Widzów: ok. 700