Ostrovia rozniesiona w pył - relacja z meczu Siódemka Miedź Legnica - Ostrovia Ostrów Wlkp.

Szczypiorniści Siódemki Miedź Legnica wygrali z Ostrovią Ostrów Wielkopolski 37:20 w sobotnim meczu 16. kolejki I ligi mężczyzn gr. B. Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie.

Po dwóch porażkach z rzędu na otwarcie rundy rewanżowej zespół trenera Piotra Będzikowskiego miał ogromną chęć rehabilitacji. Zdeterminowani legniczanie od pierwszych minut rządzili na parkiecie i już po czterech minutach wygrywali 3:0. Po kwadransie było już 12:5, ale zabójczo skuteczni Kacper Adamski i Tomasz Kozłowski nie mieli zamiaru spocząć na laurach.

Ponadto Siódemka bardzo dobrze grała w obronie, dzięki czemu raz po raz na bramkę Ostrovii sunęły kontry i już w przerwie wiadomo było, że dwa punkty zostaną w Legnicy. W drugiej połowie trener Będzikowski posadził na ławkę m.in Adamskiego i Kozłowskiego, a na ich miejsce desygnował do gry młodych Grzegorza Wyszogrodzkiego i Michała Antosika. Na parkiecie pojawił się też Dawid Beńko, a w bramce Łukasz Mazur.

Młodzież spisała się dobrze i utrzymała 17-bramkowe prowadzenie do końcowej syreny. Siódemka Miedź wygrała bardzo łatwo i w efektownym stylu. - Szczerze mówiąc to nie spodziewałem się takiego spacerku, bo Ostrovia to przecież groźny zespół, a my ostatnio nie graliśmy najlepiej. Jestem przekonany, że będziemy prezentować się coraz lepiej, a takie wpadki, jak ta z Grodkowem, więcej się nam już nie przytrafią - powiedział Adrian Wojkowski, który mecz zakończył już w 44 min., kiedy to ujrzał czerwoną kartkę.

Kołowy Siódemki i tak grał znacznie dłużej od defensora Ostrovii Piotra Bielca, który na zgromadzenie trzech wykluczeń potrzebował zaledwie 21 minut! Nawet na chwilę z ławki rezerwowych nie podniósł się zaś Jan Czuwara, który w tygodniu nabawił się lekkiego urazu. - Nie było sensu narażać jego zdrowia. Tym bardziej, że przed nami kolejne mecze, a Czuwarę w przyszły weekend czeka dodatkowo ćwierćfinałowy turniej mistrzostw kraju juniorów - tłumaczył trener Będzikowski.

Siódemka Miedź Legnica - Ostrovia Ostrów Wlkp. 37:20 (20:8) Siódemka Miedź:

Buchcic, Mazur - Szuszkiewicz 5, Adamski 7, W. Czuwara 6, Orzłowski, Wojkowski 4, Piwko 3 , Wita, Kozłowski 7, Antosik 2, G. Wyszogrodzki 2, Siekaniec 1, Beńko. Kary: 14 min. Ostrovia:

Filipiak, Tarko, Adamczyk, Foluszny - Galewski 10, Sobczak, 3 Stempniak, Dycfeld, Górny, Wojciechowski, Czerwiński 2, Jedwabny 2, Śliwiński 1, Dutkiewicz 1, Bielec 1, Pernak. Kary: 10 min.