• Skoki

Rzuty karne w Gorzowie, 14 bramek Malewskiego to za mało

W sobotę odbyły się cztery mecze 9. kolejki Ligi Centralnej. W Gorzowie Budnex Stal pokonał rywala z Żukowa po rzutach karnych, a pomimo 14 bramek Marcina Malewskiego, OKPR Warmia Energa przegrała z Zagłębiem.

Michał Gałęzewski
Zawodnicy Budnex Stali Gorzów WP SportoweFakty / Dawid Lis / Zawodnicy Budnex Stali Gorzów
Sobotnie spotkania dostarczyły wielu emocji. W Gorzowie Wielkopolskim, SPR GKS Autoinwest Żukowo prowadził już różnicą pięciu bramek, jednak szybko Budnex Stal doprowadziła do remisu i wyszła na prowadzenie. Po bramce Michała Lemaniaka, mecz zakończył się remisem 28:28 i gospodarze wygrali po karnych 5:4.

Ciekawie było też na dole tabeli. MKS Padwa Zamość w 34. minucie przegrywała z Miedzią 15:19, jednak od tego czasu na boisku panowała już tylko jedna drużyna. Padwa wygrała 30:28 i awansowała na 12. miejsce w tabeli. Ostatnie miejsce okupują legniczanie.

Bardzo dobry indywidualny występ zaliczył Marcin Malewski, który rzucił aż 14 bramek w meczu z MUKS Zagłębiem ZSO 14 Sosnowiec. Goście jeszcze w 36. minucie prowadzili różnicą dziewięciu bramek. Warmia próbowała uratować wynik, jednak na urwanie punktów było za późno.

Niespodzianki nie było natomiast w Legionowie. KPR nie dał szans MKS-owi Grudziądz, wygrywając 34:27. Gościom starczyło mocy na skuteczną walkę jedynie do 28. minuty.