Minimalna wygrana licealistów - relacja z meczu SMS ZPRP Gdańsk - AZS UKW Bydgoszcz

SMS ZPRP Gdańsk minimalnie pokonał ostatni zespół I ligi - AZS UKW Bydgoszcz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 23:22, a beniaminkowie ligi pozostają z zaledwie jednym zwycięstwem na swoim koncie.

Michał Gałęzewski

SMS ZPRP Gdańsk w porównaniu do poprzedniego sezonu spisuje się gorzej. Drużyna szkoląca szczypiornistów z roczników 1995-1997 co prawda nie może spaść z ligi, jednak co roku ambicją drużyny jest zajęcie takiego miejsca, które zagwarantuje sportowe utrzymanie, a nie "przy zielonym stoliku". Bydgoszczanie wbrew przedsezonowym zapowiedziom zajmują ostatnie miejsce w lidze i jak dotąd wygrali tylko raz.

Od pierwszych minut mecz był bardzo wyrównany i żaden z zespołów nie potrafił narzucić swojego stylu gry. Gospodarze po raz pierwszy różnicą dwóch bramek prowadzili w 22 minucie, kiedy Bartosz Kowalczyk pokonał Bartosza Makowskiego. Pięć minut później po trafieniu Piotra Gasina było już 12:8, jednak tuż przed przerwą gospodarze stracili dwie bramki.

Jeszcze w 39 minucie po bramce Michała Chyły SMS prowadził 15:13. Później jednak bydgoszczanie zdobyli cztery bramki z rzędu, doprowadzając do wyniku 15:17! Duża w tym zasługa Mateusza Matlacha, który przez cały mecz zdobył dziewięć bramek. Goście prowadzili do 54 minuty, kiedy z bardzo dobrej strony w ataku pokazał się Bartosz Kowalczyk z rocznika 1996, który dwa razy z rzędu pokonał bramkarza rywali.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 23:22. - Mieliśmy szczęście, że prowadziliśmy dwoma bramkami, gdyż w ostatnich sekundach bramkę dla AZS-u zdobył Matlach, z którym mieliśmy sporo problemów. Można pochwalić też naszych bramkarzy, którzy zdobili swoje. Dobrze spisali się nasi zawodnicy z rocznika 1996 - Bartosz Kowalczyk, Borys Brukwicki i Piotr Gasin. Wygraliśmy szczęśliwie, gdyż graliśmy słabo - podsumował Dariusz Tomaszewski.

SMS ZPRP Gdańsk - AZS UKW Bydgoszcz 23:22 (12:10)

SMS ZPRP: Glabik, Dyszer, Mentel - Kowalczyk 5, Brukwicki 4, Gąsiorek 3, Chyła 3, Gasin 2, Matuszak 2, Szopa 2, Czarnecki 1, Potoczny 1 oraz Pedryc, Grzegorek, Mrozowicz, Pietruszko.
Kary: 12 min.
Karne: 2/3.

AZS UKW: Makowski, Paulus - Matlach 9, Wiśniewski 4, Andrzejewski 3, Łyszczarz 3, Zakrzewski 1, Zaborowski 1, Żochowski 1 oraz Kocikowski, Orędowicz, Burczyński, Wojdak, Siekacz.
Kary: 10 min.
Karne: 4/6.

Kary: SMS ZPRP - 12 min. (Chyła 6 min. - cz.k., Czarnecki - 2 min., Kowalczyk 2 min., Gasin 2 min.), AZS UKW - 10 min. (Kocikowski 2 min., Andrzejewski 2 min., Zaborowski 2 min., Wojdak 2 min., Siekacz 2 min.).
Sędziowie: Kowalewski, Radzka.