I liga mężczyzn: Wybrzeże i Śląsk zmierzają do Superligi (wyniki)

Pewne zwycięstwa w niedzielnych meczach 17. kolejki I ligi mężczyzn odnieśli szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk i Śląska Wrocław. Ci pierwsi ograli Warmię Traveland Olsztyn, drudzy Zagłębie Sosnowiec.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Gdańszczanie po zeszłotygodniowym "zwycięskim" remisie w Wągrowcu (podział punktów zachował status quo i prowadzenie Wybrzeża w tabeli) w niedzielę pewnie ograli Warmię Traveland Olsztyn 32:26. Podopieczni Damiana Wleklaka i Daniela Waszkiewicza już do przerwy prowadzili 19:11, a po zmianie stron kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Co prawda w 50. minucie olsztynianie zmniejszyli straty do trzech bramek (23:26), ale Wybrzeże nie pozwoliło wydrzeć sobie zwycięstwa.

Do niespodzianki nie doszło także we Wrocławiu, gdzie liderujący tabeli gr. B Śląsk różnicą piętnastu bramek rozbił beniaminka, Zagłębie Sosnowiec. W pierwszej połowie goście dość niespodziewanie prowadzili jednak wyrównaną walką z faworyzowanymi wrocławianami i po 20. minutach prowadzili nawet 10:8. W drugiej części meczu zespół Aleksandra Malinowskiego przejął jednak inicjatywę, w ostatnich dwudziestu minutach nie tracąc nawet bramki!

Wybrzeże Gdańsk - Warmia Traveland Olsztyn 32:26 (19:11)