Superliga: Górnik jako pierwszy zdobył Szczecin! (wynik)

Szczypiorniści Górnika Zabrze jako pierwsi w sezonie wygrali w Szczecinie z miejscową Gaz-System Pogonią. Zespół Patrika Liljestranda zwyciężył 27:25 (17:14).

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Niedzielne starcie zakończyło 15. kolejkę PGNiG Superligi Mężczyzn. Obie ekipy przystąpiły do rywalizacji w okrojonych składach, wśród gospodarzy zabrakło Wojciecha Zydronia, w zespole z Zabrza nieobecni byli m.in. Robert Orzechowski i Sebastian Suchowicz.

Górnicy po słabym początku (1:3 w 3. minucie) w końcówce pierwszej połowy przejęli inicjatywę, przed przerwą wypracowując sobie trzybramkowe prowadzenie, którego nie oddali już do ostatniej syreny. Świetne zawody rozgrywali doświadczeni Mariusz Jurasik oraz Witalij Nat, bardzo dobrą zmianę dał też w bramce zabrzan Sebastian Kicki. Pogoń do końca meczu goniła wynik, jednak podopieczni Rafała Białego pomimo licznych szans nie byli w stanie drobić strat.

Zabrzanie są pierwszą drużyną, która w sezonie 2013/14 wygrała na parkiecie w Szczecinie. Dzięki zwycięstwu podopieczni Patrika Liljestranda utrzymali 6. miejsce w tabeli, porażka nie pogorszyła też pozycji Pogoni, która nadal jest na 3. pozycji.

Gaz-System Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 25:27 (14:17) Najwięcej bramek: dla Pogoni - Sergiej Szyłowicz 6, Paweł Biały 5, Bartosz Konitz, Jacek Wardziński - po 4; dla Górnika - Mariusz Jurasik 9, Witalij Nat 7, Michał Kubisztal, Bartłomiej Tomczak - po 3.

PGNiG Superliga: Grupa Select