Superliga: Gaz-System Pogoń bez szans w starciu z Vive Targami

Szczypiorniści Vive Targów Kielce bez większych problemów pokonali Gaz-System Pogoń Szczecin 41:31 (19:14) w inaugurującym 17. kolejkę meczu PGNiG Superligi Mężczyzn.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Kielczanie podtrzymali świetną formę na ligowych parkietach, w Szczecinie wygrywając po raz szesnasty w sezonie. Ekipa Talanta Dujszebajewa od pierwszych minut dyktowała warunki starcia z osłabionymi gospodarzami, już w pierwszej połowie wypracowując sobie pięciobramkową przewagę (19:14). Po zmianie stron Vive Targi kontrolowały wydarzenia na parkiecie, w końcówce spotkania powiększając prowadzenie do dziesięciu trafień (41:31).

Osłabieni kadrowo Gazownicy (ze względu na kontuzje nie zagrali Mateusz Zaremba i Paweł Krupa, z klubu odszedł Siergei Shilovich) długo dzielnie stawiali opór faworyzowanym kielczanom. W trakcie meczu sytuacja personalna szczecinian stała się wręcz fatalna, z kontuzją występ zakończył Bartosz Konitz, a w 44. minucie czerwoną kartkę z gradacji kar otrzymał Michal Bruna. Pogoń mimo osłabień ambitnie walczyła jednak do końca meczu.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Gaz-System Pogoń Szczecin - Vive Targi Kielce 31:41 (14:19) Najwięcej bramek: dla Gaz-System Pogoni - Wojciech Zydroń 9, Michal Bruna, Jacek Wardziński - po 5, Nenad Marković 4, dla Vive - Karol Bielecki, Michał Jurecki, Manuel Strlek - po 5, Piotr Chrapkowski, Grzegorz Tkaczyk, Ivan Cupić - po 4.

PGNiG Superliga: Grupa Select