Wielkie emocje do samego końca w Gdańsku (relacja)

Mecz Dablexu AZS AWFiS Gdańsk z Interferie Zagłębiem Lubin 29:29. W gdańskiej drużynie wyraźną przeszkodą była zbyt krótka ławka. Wobec tego ciężar rzucania bramek wzięła na siebie Jewgienia Knoroz, która zanotowała 10 trafień.

Michał Gałęzewski

Mecz został rozegrany w Hali nr XII AWFiS w Gdańsku, ponieważ główna hala była przygotowywana do targów. W związku z tym na trybunach zmieściło się zaledwie około 150 kibiców piłki ręcznej. W zespole z Gdańska zabrakło kluczowych zawodniczek, bramkarki Małgorzaty Sadowskiej oraz Wioletty Serwy.

Na początku meczu zarówno zawodniczki z Gdańska, jak i z Lubina nie potrafiły strzelić bramek. Bliska tego była w trzeciej minucie Katarzyna Koniuszaniec, lecz jej strzał znakomicie obroniła Izabela Czarna, a chwilę później Agnieszka Jochymek, po której strzale piłka odbiła się od dwóch słupków. Pierwsza bramka padła w piątej minucie, a strzeliła ją najlepsza zawodniczka w tej części gry - Jewgienia Knoroz. Zawodniczki do 10 minuty grały bardzo równo i po bramce dla gdańszczanek od razu padała bramka dla zawodniczek z Lubina.

Po dwóch bramkach Karoliny Szwed i jednej Patrycji Kulwińskiej gdańszczanki wyszły na dwubramkowe prowadzenie. Szybko jednak do głosu doszły lubinianki. Ciekawa była 23 minuta meczu, kiedy to padły aż cztery bramki – dwie zdobyła Aleksandra Mielczewska, a po jednej Joanna Obrusiewicz i Aleksandra Jacek Pod koniec pierwszej połowy inicjatywę przejęły Akademiczki, które wyprowadziły swój zespół na trzybramkową przewagę. Ostatecznie pierwsza część gry zakończyła się dwubramkowym zwycięstwem podopiecznych Jerzego Cieplińskiego.

Druga część meczu rozpoczęła się od wymiany ciosów z dwóch stron. Po dwóch bramkach Natalii Ciepłowskiej zawodniczki Zagłębia doprowadziły do zaledwie jednobramkowej straty. Dwie kolejne bramki zdobyły gdańszczanki, jednak później zaskoczyły podopieczne Bożeny Karkut, które rzuciły 5 bramek, a po 53 minucie i znakomitej grze przede wszystkim Klaudii Pielesz wyszły na czterobramkowe prowadzenie. Do głosu doszły jednak gdańszczanki.

Najpierw bramkę rzuciła Marta Taczyńska, następnie dwa celne trafienia oddała Jewgienia Knoroz, natomiast po bramce Aleksandry Mielczewskiej był już remis! Na prowadzenie Akademiczki mogła wyprowadzić Karolina Szwed z kontry, jednak znakomicie obroniła Izabela Czarna. Bramkę wyprowadzającą na prowadzenie zdobyła jednak Mielczewska, lecz chwilę później wyrównała Jelena Kordić. Gdańszczanki miały dużą szansę na zwycięstwo, gdyż grały w dwuosobowej przewadze na ponad minutę przed zakończeniem spotkania. Karolinę Semieniuk sfaulowała jednak Mielczewska i dostała karę dwóch minut, a lubinianki oddały rzut karny. Jelena Kordić pokonała Patrycję Mikszto, lecz na 10 sekund przed końcem rzut karny miały Akademiczki, 10 bramkę w spotkaniu rzuciła Knoroz i mecz zakończył się remisem.

Dablex AZS AWFiS Gdańsk - Interferie Zagłębie Lubin 29:29 (17:15)

Dablex AZS AWFiS: Mikszto, Brzezińska - Knoroz 10, Szwed 6, Mielczewska 5, Kowalewska 4, Koniuszaniec 2, Kulwińska 1, Taczyńska 1, Sawicka, Kordunowska, Malich.

Interferie Zagłębie: Czarna, Maliczkiewicz – Pielesz 6, Kordić 6, Jacek 3, Semeniuk 3, Jochymek 2, Jakubowska 2, Obrusiewicz 2, Ciepłowska 2, Olszewska 1, Gunia 1, Byzdra, Maliczkiewicz, Niedośpiał.

Przebieg meczu:
I połowa: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4, 6:4, 7:4, 7:5, 7:6, 8:6, 8:7, 8:8, 9:8, 10:8, 10:9, 11:9, 11:10, 12:10, 13:10, 13:11, 13:12, 14:12, 15:12, 15:13, 16:13, 16:14, 17:14, 17:15.

II połowa:
18:15, 18:16, 19:16, 19:17, 19:18, 20:18, 21:18, 21:19, 21:20, 21:21, 21:22, 21:23, 21:24, 22:24, 23:24, 23:25, 23:26, 23:27, 24:27, 25:27, 26:27, 27:27, 28:27, 28:28, 28:29, 29:29.

Żółte kartki: Dablex AZS AWFiS – 0, Interferie Zagłębie – 3

Kary: Dablex AZS AWFiS 4 min (Sawicka 2, Mielczewska 2), Interferie Zagłębie – 12 (Jacek 6, Jochymek 2, Maliczkiewicz 2, Jakubowska 2.