I liga: Viret demoluje, emocje w Piekarach i Ostrowie (wyniki)

W sobotę pierwszoligowi piłkarze ręczni z grupy B rozegrali pięć spotkań w ramach 19. kolejki. Efektowne zwycięstwo odnieśli szczypiorniści Viretu CMC Zawiercie, którzy zdobyli aż 58 bramek.

Sławomir Bromboszcz

W Derbach Wielkopolski nie zabrakło emocji oraz zwrotów akcji. Ostrovia Ostrów Wlkp. po 35 minutach gry prowadziła już 19:14, jednak kwadrans później to szczypiorniści MKS-u Kalisz bliżsi byli zwycięstwa 24:22. Po niezwykle emocjonującej końcówce wygrana padła łupem podopiecznych Bruno Budrewicza.

Sporo emocji dostarczył także pojedynek w Piekarach Śląskich, gdzie wysoko poprzeczkę miejscowej Olimpii zawiesił AZS Przemyśl. Słabo spisujący się w rundzie rewanżowej Akademicy byli równorzędnym rywalem dla faworyzowanych piekarzan. W 50 minucie Olimpia prowadziła tylko 23:22 i wciąż losy pojedynku były nierozstrzygnięte. Zespół Sławomira Szenkela stanął na wysokości zadania i odniósł planowe zwycięstwo.

W Łodzi spotkały się zespoły walczące o utrzymanie. W pierwszej połowie gra była niezwykle wyrównana 11:11. Po zmianie stron Anilana zdominowała Zagłębie Sosnowiec i niepodzielnie rządziła na parkiecie. Łodzianie zwyciężyli 33:23, co sprawia że walka o utrzymanie nabiera rumieńców. Trening strzelecki urządzi sobie natomiast szczypiorniści Viretu CMC Zawiercie, którzy przed własną publicznością rozbili outsidera z Lublina 58:25.

Znakomitą formę w Tarnowie potwierdzili szczypiorniści KSSPR-u Końskie, którzy odnieśli kolejne zwycięstwo w rundzie rewanżowej. Spotkanie rozegrane zostało w rezerwowej hali z uwagi na zły stan parkietu. Po wyrównanym pierwszym kwadransie zarysowała się przewaga KSSPR-u, który w 25 minucie prowadził już 11:6. Zespół Michała Przybylskiego miał po swojej stronie więcej atutów i odniósł pewne zwycięstwo.

Grupa B - 19. kolejka Viret CMC Zawiercie - AZS UMCS Lublin 58:25 (29:11) GKS Olimpia Piekary Śląskie - AZS Przemyśl 29:26 (15:15) Anilana PŁ UŁ Łódź - SPR Zagłębie Sosnowiec 33:23 (11:11) KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. - MKS Kalisz 28:29 (15:12) SPR Tarnów - KSSPR Końskie 22:29 (9:12) WKS Śląsk Wrocław - UKS Olimp Grodków - 23.02 godz. 15:00 ŚKPR Świdnica - Siódemka Miedź Legnica - 26.02 godz. 18:30