Superliga: Pewne zwycięstwa Stali i MMTS-u (wyniki)

W sobotę piłkarze ręczni z PGNiG Superligi dokończyli 17. kolejkę spotkań. Szczypiorniści PGE Stali Mielec nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem Piotrkowianina Piotrków Tryb.

Sławomir Bromboszcz

Podopieczni Pawła Nocha od pierwszych minut dyktowali warunki, szybko zaznaczając swoją przewagę 3:0. Szczypiorniści Stali systematycznie powiększali prowadzenie, schodząc do szatni z bezpieczną zaliczką siedmiu bramek 17:10. Po zmianie stron mielczanie utrzymywali wysokie prowadzenie, kontrolując sytuację na parkiecie. Piotrkowianin nie był w stanie nawiązać wyrównanej walki ze Stalą i doznał bolesnej porażki.

Niespodzianki nie udało się sprawić także szczypiornistom Gwardii Opole. Początek spotkania w Kwidzynie nie zwiastował wysokiej porażki beniaminka, po 27 minutach gry tablica wyników pokazywała rezultat remisowy 16:16. Przed przerwą podopieczni Krzysztofa Kotwickiego zdobyli jednak jeszcze cztery bramki i do szatni zeszli prowadząc 20:16. MMTS po zmianie stron szybko podwyższył prowadzenie i kontrolował sytuację na parkiecie. W 48 minucie gospodarze prowadzili już 32:22. Kwidzynianie zwyciężyli i zrobili kolejny krok w kierunku awansu do fazy play-off.

PGE Stal Mielec - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 34:29 (17:10)
Najwięcej bramek: dla Stali - Łukasz Janyst 8, Marek Szpera, Antonio Pribanic i Rafał Gliński po 5; dla Piotrkowianina - Wojciech Trojanowski 7, Adam Pacześny, Marcin Tórz, Marek Daćko po 4.

MMTS Kwidzyn - PE Gwardia Opole 36:30 (20:16) Najwięcej bramek: dla MMTS - Adrian Nogowski i Mateusz Seroka po 8 oraz Paweł Genda 6, dla Gwardii - Nenad Zeljic 7, Pawel Prokop 6.

PGNiG Superliga: Grupa Select