Olimpia nadal na fali - relacja z meczu Olimpia Piekary Śląskie - AZS Przemyśl

Szczypiorniści Olimpii Piekary Śląskie utrzymali zwycięską serię i po zaciętym meczu pokonali na własnym parkiecie AZS Przemyśl 29:26 (15:15). Dla piekarzan było to czwarte zwycięstwo z rzędu.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Grający bez lidera zespołu Mariusza Kempysa oraz kontuzjowanego obrotowego Marcina Chojniaka Olimpijczycy, przed tygodniem odnieśli niezwykle cenne zwycięstwo na parkiecie w Zawierciu. Drużyna Sławomira Szenkela w ostatnich tygodniach znajduje się w znakomitej dyspozycji, nic dziwnego, że w sobotnie popołudnie chciała pójść za ciosem i wygrać po raz trzynasty w sezonie. Początek zawodów nie zwiastował jednak nic dobrego.

Piekarzanie co prawda rozpoczęli spotkanie od prowadzenie 2:0, w kolejnych minutach pozwolili gościom jednak przejąć inicjatywę i w 14. minucie przegrywali już 6:11. - Zacięliśmy się w ataku, nie wyglądało to tak jak powinno wyglądać. Zespół z Przemyśla ma bardzo fajne skrzydła, szybko biegali do ataku i tym nas punktowali - wspomina trener Szenkel.

Gospodarze przed przerwą odrobili jednak straty. Sygnał do natarcia dał Damian Kowalczyk, broniąc rzut karny. W ofensywie natomiast ciężar zdobywania bramek na swoje barki wziął Tomasz Kurzawa i po pierwszych trzydziestu minutach gry na tablicy widniał wynik 15:15. Po zmianie stron piekarzanie poszli za ciosem, w 48. minucie obejmując prowadzenie 23:21 i kontrolując wydarzenia na parkiecie do końcowej syreny.

- W 45. minucie AZS wygrywał jeszcze 21:19, ale później rzuciliśmy cztery bramki z rzędu. W końcówce bardzo pomógł nam Sebastian Danysz, rzucając trzy bramki w pięć minut. Dzięki temu ta końcówka była już spokojniejsza, w 56. minucie było 27:24, a w 59. minucie 29:24 - dodaje Szenkel. Jego drużyna wygrała ostatecznie 29:26 i utrzymała 5. lokatę w tabeli. AZS plasuje się trzy pozycje niżej.

Olimpia Piekary Śląskie - AZS Przemyśl 29:26 (15:15)

Olimpia: Kowalczyk, Zemelka - Ogórek 1, Kurełek 2, Parzonka, Smolin 4, Kurzawa 7, Włoka 3, Chromy 4, Cieniek 3, Rosół 1, Danysz 4, Tatz.
Kary: 12 min.