Superliga: Mistrzynie zdobyły Koszalin, niespodzianka w Piotrkowie (wyniki)

W niedzielę szczypiornistki z PGNiG Superligi dokończyły 19. kolejkę spotkań. W najciekawszym pojedynku Energa AZS Koszalin uległa MKS-owi Selgros Lublin.

Niespodzianką zakończyło się spotkanie w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie walcząca o utrzymanie Piotrcovia pokonała mający zdecydowanie większe ambicje Start Elbląg. Podopieczne Sławomira Kamińskiego znakomicie rozpoczęły zawody, obejmując wysokie prowadzenie 5:1. Szczypiornistki Startu zdołały jednak jeszcze przed przerwą odrobić straty 10:10. Wydawało się, że w drugiej połowie elblążanki będą dyktować warunki, tymczasem w dalszym ciągu to gospodynie były stroną przeważającą. Piotrcovia wypracowała trzybramkową przewagę i nie pozwoliła wydrzeć sobie zwycięstwa.

W Koszalinie zmierzyły się zespoły aspirujące do gry o medale. Miejscowy AZS świetnie rozpoczął spotkanie z MKS-em Selgros Lublin, szybko wypracowując wysokie prowadzenie 6:2. Z upływem czasu to jednak zespół mistrzyń Polski prezentował się coraz lepiej, najpierw odrobił straty, a następnie jeszcze przed przerwą wypracował dwubramkową zaliczkę 14:12. W drugiej połowie przez 25 trwałą zacięta walka. Dopiero w końcówce spotkania podopieczne Sabiny Włodek zdołały potwierdzić swoją wyższość, odnosząc cenne zwycięstwo.

Najmniej emocji dostarczył pojedynek w Gdyni, gdzie miejscowy Vistal bez problemów pokonał KPR Jelenia Góra. Zespół Jensa Steffensena od pierwszych minut dyktował warunki i szybko wypracował bezpieczne prowadzenie 8:3. Jeleniogórzanki, pomimo ambitnej postawy, nie były w stanie zagrozić dużo mocniejszemu zespołowi i doznały wyraźnej porażki.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Start Elbląg 25:24 (10:10) Najwięcej bramek: dla Piotrcovii - Agata Wypych 6, Anna Szafnicka i Katarzyna Pasternak po 5, dla Startu - Hanna Sądej i Katarzyna Koniuszaniec po 5, Joanna Waga i Kinga Grzyb po 3.

Energa AZS Koszalin - MKS Selgros Lublin 27:31 (12:14) Najwięcej bramek: dla Energi - Sylwia Lisewska 7, Dorota Błaszczyk i Sylwia Matuszczyk po 5, dla MKS - Marta Gęga i Kamila Skrzyniarz po 7, Joanna Drabik 5.

Vistal Gdynia - KPR Jelenia Góra 28:22 (17:11) Najwięcej bramek: dla Vistalu - Karolina Kalska 8, Iwona Niedźwiedź 6, Katarzyna Janiszewska 5, dla KPR - Małgorzata Buklarewicz i Anna Mączka po 6, Marta Dąbrowska i Mariola Wiertelak po 3.