Pogoń rozbita w Lublinie - relacja z meczu MKS Selgros Lublin - Pogoń Baltica Szczecin

W spotkaniu 21. kolejki PGNiG Superligi Kobiet MKS Selgros Lublin pokonał we własnej hali zespół SPR Pogoni Baltica Szczecin 36:24 (18:13).

Joanna Krześniak

Pierwsze minuty spotkania były wyrównane, wynik otworzyła Alina Wojtas, na który rzutem z szybko przeprowadzonej akcji odpowiedziała Agata Cebula. W 10. minucie po trafieniu Patrycji Królikowskiej Pogoń Baltica prowadziła 5:4, jednak lublinianki wykorzystały grę w przewadze po karze 2 min dla Małgorzaty Stasiak i wyszły na pięciobramkowe prowadzenie (10:5). Szczecinianki za sprawą Moniki Stachowskiej i Hanny Yashchuk, zdołały zniwelować stratę do 3 trafień, lecz po przerwie na życzenie trener MKS, Sabiny Włodek mistrzynie Polski dzięki bramkom m. in. Alesi Mihdaliovej podwyższyły do stanu 15:8.

W spotkaniu znakomicie zaprezentowały się bramkarki obu ekip: Ekaterina Dzhukeva i Adrianna Płaczek, która zmieniła Sołomiję Sziwierską. 5 min przed końcem pierwszej połowy dwuminutową karę otrzymała Marta Gęga i piłkarkom ze Szczecina ponownie udało się minimalnie zniwelować straty (17:13). Wynik pierwszej części spotkania 18:13 ustaliła Katarzyna Wojdat.

W pierwszych dziesięciu minutach drugiej połowy utrzymywało się 5-6 bramkowe prowadzenie gospodyń. Lublinianki kontrolowały przebieg spotkania, nie pozwalając rywalkom na zbyt wiele. Kwadrans przed końcem groźnej kontuzji kolana doznała bramkarka MKS, Weronika Gawlik. Po pechowej interwencji przy rzucie Doroty Jakubowskiej została odwieziona do szpitala. W 48. minucie przewaga MKS-u wynosiła 10 bramek. Wynik spotkania 36:24 ustaliła Romana Fornalik.

Najlepszymi zawodniczkami spotkania wybrano skrzydłową gości Martynę Huczko oraz Weronikę Gawlik.

W niedzielę 2 marca kolejna potyczka lublinianek z Pogonią - tym razem w rundzie rewanżowej ćwierćfinału PGNiG Pucharu Polski. Początek spotkania w hali Globus w Lublinie o godz. 17.00.

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej PGNiG Superligi Kobiet MKS Selgros Lublin zmierzy się u siebie z KPR Ruchem Chorzów, natomiast Pogoń Baltica Szczecin w Jeleniej Górze zagra z KPR-em.

MKS Selgros Lublin - Pogoń Baltica Szczecin 36:24 (18:13)

MKS Selgros: Dzhukeva, Gawlik - Małek 7 (1/2), Gęga 7 (2/2), Konsur 5, Mihdaliova 4, Rola 4, Kozimur 2, Drabik 2, Kocela 2, Majerek 1, Wojtas 1, Wojdat 1, Nestsiaruk, Skrzyniarz

Pogoń Baltica: Szywerska, Płaczek - Cebula 5 (1/1), Huczko 4, Stasiak 2, Fornalik 2, Głowińska 2, Jakubowska 2, Sabała 2, Królikowska 2, Jaszczuk 2, Stachowska 1, Szulc, Duran, Agova