Superliga: MMTS w play-offach, wygrane Stali i Piotrkowianina (wyniki)

MMTS Kwidzyn pokonał Zagłębie Lubin i przypieczętował awans do fazy play-off PGNiG Superligi. W pozostałych sobotnich meczach 21. kolejki zwycięstwa odniosły PGE Stal Mielec i Piotrkowianin.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Spotkanie w Kwidzynie przez zawodników obu drużyn określane było mianem "meczu sezonu". Zarówno w przypadku MMTS-u, jak i Zagłębia, wynik sobotniej potyczki mógł zadecydować o losach i wyniku całego sezonu, kwidzynianom wygrana zapewniała bowiem awans do play-offów, Miedziowym zwycięstwo pozwoliłoby wyprzedzić MMTS w tabeli na kolejkę przed końcem sezonu zasadniczego. Emocji nie mogło więc zabraknąć.

Po pierwszej połowie bliżej miejsca w najlepszej ósemce byli lubinianie, którzy byli stroną nieznacznie przeważającą i do szatni zeszli wygrywając 14:13 (w 27. minucie było jeszcze 14:11). Podopieczni Jerzego Szafrańca fatalnie zaczęli jednak drugą część meczu, a natchniony świetną grą Pawła Kiepulskiego MMTS objął prowadzenie, którego nie oddał do końcowego gwizdka. Zespół Krzysztofa Kotwickiego wygrał 25:24 i to on zmierzy się z Vive Targami Kielce w fazie play-off.

W Mielcu rewanż nad Gaz-System Pogonią Szczecin za porażkę z pierwszej rundy rozgrywek wzięła PGE Stal. Czeczeńców do zwycięstwa poprowadził fenomenalny Antonio Pribanić, który zdobył aż 11 bramek. Po pierwszym kwadransie meczu nie zanosiło się jednak, że podopieczni Pawła Noch sięgną po dwa punkty - Pogoń wygrywała 12:7 i dyktowała warunki gry. Mielczanie straty odrobili jednak jeszcze przed przerwą, a w 35. minucie prowadzili już 22:16. Stal nie roztrwoniła przewagi do końcowego gwizdka i ostatecznie wygrała 33:30.

Na podobny rewanż jak Stal liczyli zawodnicy PE Gwardii Opole. Beniaminek Superligi jesienią przegrał w Piotrkowie Trybunalskim i w sobotnim meczu zdobyć miał dwa punkty, które wydatnie przybliżyłyby go do utrzymania. - Wiemy co nas czeka w Opolu i nie spękamy - mówił przed meczem trener Piotrkowianina Rafał Kuptel i słowa dotrzymał. Jego drużyna przed przerwą wypracowała sobie dwie bramki zaliczki, które w drugiej części meczu powiększyła do pięciu trafień. Piotrkowianin dzięki wygranej wyprzedził Gwardię w ligowej tabeli, spychając opolan na miejsce w strefie spadkowej.

21. kolejkę Superligi dokończą dwa środowe mecze. W Zabrzu Górnik zagra z KS Azotami Puławy, a KPR Legionowo we własnych progach przyjmie Orlen Wisłę Płock.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

MMTS Kwidzyn - Zagłębie Lubin 25:24 (13:14)
Najwięcej bramek: dla MMTS - Kamil Sadowski, Tomasz Klinger - po 6, Adrian Nogowski 5; dla Zagłębia - Dariusz Rosiek 6, Wojciech Gumiński, Michał Stankiewicz, Mateusz Przybylski, Leszek Michałów - po 3.

PE Gwardia Opole - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 24:29 (12:14)
Najwięcej bramek: dla Gwardii - Michał Szolc 4, Paweł Swat, Nenad Zeljić - po 3, dla Piotrkowianina - Wojciech Trojanowski 9, Paweł Stołowski 6, Sebastian Rumniak 5.

PGE Stal Mielec - Gaz-System Pogoń Szczecin 33:30 (16:16) Najwięcej bramek: dla Stali - Antonio Pribanić 11, Damian Kostrzewa 7, Marek Szpera 5; dla Pogoni - Wojciech Zydroń 8, Michał Bruna, Nenad Marković - po 5.

PGNiG Superliga: Grupa Select