PGNiG Superliga: Start zdobył Szczecin, pewne wygrane Vistalu i Zagłębia (wyniki)

Vistal Gdynia, Start Elbląg i KGHM Metraco Zagłębie Lubin wygrały pierwsze mecze ćwierćfinału fazy play-off. W walce o utrzymanie KPR Jelenia Góra okazała się lepsza od KPR Ruchu Chorzów.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Zwycięstwo gdyńskiego Vistalu nad Energą AZS Koszalin rodziło się w bólach. Triumfatorki Pucharu Polski w pierwszej połowie zostały zdominowane przez rywalki, trochę niespodziewanie schodząc na przerwę z bagażem czterech bramek (11:15). Energa dyktowała warunki gry i za sprawą dobrej gry duetu Aleksandra Kobyłecka - Sylwia Lisewska była na dobrej drodze do zwycięstwa. Vistal w drugiej połowie zaprezentował się jednak z o wiele lepszej strony i w ciągu kilku minut odrobił straty. Świetna gra Karoliny Kalskiej oraz Emilii Galińskiej wyprowadziła gdynianki na prowadzenie, którego zespół Jensa Steffensena nie oddał już do końcowej syreny.

Inny przebieg rywalizacji miały trzy pozostałe sobotnie spotkania. KGHM Metraco Zagłębie Lubin od pierwszych minut starcia z Olimpią-Beskid Nowy Sącz był stroną przeważającą i już przed przerwą wypracował sobie kilkubramkową przewagę. Podopieczne Bożeny Karkut po zmianie stron poszły za ciosem i przypieczętowały wygraną, triumfując 33:25. Podobnie wyglądało spotkanie w Szczecinie, gdzie Start Elbląg pokonał miejscową SPR Pogoń Balticę 26:21.

Walkę o utrzymanie na parkietach Superligi udanie rozpoczął KPR Jelenia Góra, który bez najmniejszych problemów różnicą aż dziesięciu trafień ograł KPR Ruch Chorzów. Pierwsza połowa spotkania była jeszcze stosunkowo wyrównana, po zmianie stron Jelonka wrzuciła jednak wyższy bieg i w ciągu kilkunastu minut zapewniła sobie zwycięstwo. KPR jest już praktycznie pewny pozostania w gronie drużyn Superligi, o uniknięcie gry w barażach powalczą Ruch i SPR Olkusz.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Faza play-off:
Vistal Gdynia - Energa AZS Koszalin 28:22 (11:15)
Najwięcej bramek: dla Vistalu - Karolina Kalska 7, Emilia Galińska 6, Iwona Niedźwiedź 5; dla AZS - Aleksandra Kobyłecka 7, Sylwia Lisewska 5.

SPR Pogoń Baltica Szczecin - Start Elbląg 21:26 (11:13)
Najwięcej bramek: dla Pogoni - Katarzyna Sabała, Monika Stachowska, Małgorzata Stasiak - po 4, dla Startu - Edyta Szymańska 7, Agnieszka Wolska, Katarzyna Koniuszaniec - po 4.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 33:25 (17:13)
Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Karolina Semeniuk-Olchawa 9, Kaja Załęczna 7; dla Olimpii-Beskid - Agnieszka Leśniak, Karolina Płachta - po 5.

Faza play-out: KPR Jelenia Góra - KPR Ruch Chorzów 31:21 (14:13) Najwięcej bramek: dla KPR - Małgorzata Mączka 7, Małgorzata Buklarewicz 6, Dominika Grobelska 5; dla Ruchu - Marlena Lesik, Katarzyna Sadowska - po 6, Małgorzata Krzymińska 4.