Turniej kwietniowy: Sborna z drugim miejscem - relacja z meczu Rosja - Białoruś

W przedostatnim meczu towarzyskiego turnieju rozgrywanego w Lublinie, Rosja pokonała Białoruś, dzięki czemu zapewniła sobie drugie miejsce.

Aneta Szypnicka-Staniec

Obie drużyny w dotychczasowych meczach lubelskiego turnieju zanotowały na swoim koncie porażkę i zwycięstwo. Zarówno Białorusini, jak i Rosjanie byli lepsi od Czechów, ale nie dali rady pokonać gospodarzy - Polaków.

Ostatnie spotkanie, jakie przyszło rozgrywać obu reprezentacjom zdecydowanie lepiej zaczęło się dla Rosjan, którzy szybko wyszli na prowadzenie 5:2. Wiodącą postacią ich drużyny był Oleg Skopintsev, ale dobrze w bramce spisywał się także Nikolay Sorokin. Na początek pojedynku powtarzał się ciągle pewien schemat przebiegu gry - zawodnicy Sbornej wypracowywali przewagę trzech trafień, by po chwili pozwolić Białorusinom zmniejszyć ją do jednego oczka.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Kibice zgromadzeni w lubelskiej hali Globus nie mogli narzekać na brak efektownych akcji w ofensywie, ale praktycznie nie istniała obrona obu zespołów. Do pierwszego remisu w tym meczu Białorusini doprowadzili dopiero w 20. minucie, gdy rzut karny na bramkę zamienił Kniazeu Kiryl. Chwilę później podopieczni trenera Jurija Szewcowa wyszli na prowadzenie i role się odmieniły. Końcówka pierwszej połowy była bardzo wyrównana, a na przerwę z jednobramkową przewagą schodzili Rosjanie, którzy w końcówce bardzo dobrze wykorzystali kontrataki.

Drugą połowę ponownie lepiej zaczęli zawodnicy Sbornej. Dzięki dwóm szybkim trafieniom znów powiększyli swoją przewagę do trzech trafień. Białorusini jednak nie odpuszczali i starali się dotrzymać kroku Rosjanom. Początkowo im się to udawało, bo na dwadzieścia minut przed końcem zdołali zmniejszyć swoje straty do jednej bramki. Sytuacja ta nie trwała długo. Szczypiorniści Olega Kuleshova zdobyli cztery bramki z rzędu i na tablicy wyników widniało już 25:20. Przewagę pięciu trafień Rosjanie utrzymywali już niemal do końca spotkania. Na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego Białorusini zdołali jednak zmniejszyć prowadzenie Sbornej i ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 31:29.

Rosja - Białoruś  31:29 (16:15)

Rosja: Bogdanov, Grams - Poliakov 1, Pyshkin 2, Shirshkarev 3, Kovalev 4, Evdokimov, Kudinov 2, Nasyrov 3, Igropulo 2, Skopintsev 5, Aflitulin, Aslanyan 1, Komogorov 1, Zhitnikov 5, Tatarintsev.
Kary: 4 minuty.
Karne: 1/1

Białoruś: Charapenka, Mackiewicz - Brouka, Baranau 4, Rutenka 1, Kazhaneuski 2, Prakapenia, Kamyszyk, Shilovich 1, Nikulenkau, Poukhouski 7, Astrashapkin 6, Kniazeu 5, Zaitsau 3, Babichev 3, Nezhura.
Kary: 8 minut