Superliga: Vistal i MKS Selgros w półfinale, sensacja w Nowym Sączu!

Vistal Gdynia i MKS Selgros Lublin przypieczętowały awans do półfinału rozgrywek PGNiG Superligi. Do sporej sensacji doszło w Nowym Sączu, gdzie Olimpia-Beskid pokonała KGHM Metraco Zagłębie Lubin.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Broniące mistrzowskiego tytułu szczypiornistki MKS Selgrosu Lublin z ograniem Piotrcovii Piotrków Trybunalski nie miały większych problemów, aczkolwiek podopieczne Sabiny Włodek przez dłuższy czas nie potrafiły zbudować solidne, kilkubramkowej przewagi. Do przerwy MKS wygrywał zaledwie 17:15, po zmianie stron odskoczył zaś na dystans czterech trafień (23:19). Kluczowy dla losów meczu okazał się ostatni kwadrans, który lublinianki wygrały 11:1, w całym spotkaniu triumfując 37:23.

Bliskie roztrwonienia solidnej zaliczki z pierwszej połowy meczu były natomiast szczypiornistki Vistalu Gdynia. Po trzydziestu minutach spotkania w Koszalinie, triumfatorki Pucharu Polski wygrywały z miejscową Energą AZS 14:10. W drugiej części spotkania mające nóż na gardle gospodynie wzięły się jednak do odrabiania strat i w 54. minucie wyszły nawet na prowadzenie 24:23. Podopieczne Jensa Steffensena po profesorsku rozegrały jednak decydujące sześć minut rywalizacji, wygrywając je 6:3 i zwycięstwem 29:27 pieczętując awans do półfinału rozgrywek.

O tym z kim gdynianki zagrają o miejsce w finale fazy play-off zadecyduje trzeci mecz między KGHM Metraco Zagłębie Lubin a Olimpią-Beskid Nowy Sącz. W środę Miedziowe poległy w Nowym Sączu, do przerwy prowadząc z podopiecznymi Lucyny Zygmunt aż 17:12. Po zmianie stron Małopolanki zamurowały jednak swoją bramkę, a kapitalnie dysponowana Katarina Dubajova zaprowadziła je do sensacyjnego zwycięstwa (28:27). Trzeci, decydujący mecz zaplanowany został na sobotę 12 kwietnia.